מסירים את המסכה וחושפים את המסרים האטישמיים של ה-BDS

יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה: האיחוד האירופי חייב להפסיק לממן כל ארגון שתומך ב-BDS.

יוני קמפינסקי, בריסל , כ"ה באלול תשע"ט

הרב מנחם מרגולין, יו"ר ה-EJA, איגוד הארגונים היהודיים באירופה, קורא לראשי האיחוד האירופי להוציא את תנועת החרם נגד ישראל (BDS) אל מחוץ לתחום הלגיטימי.

הרב מרגולין הדגיש כי "ביקורת על ישראל ועל מדיניות ממשלה ישראלית כלשהי, היא כמובן ביקורת לגיטימית בהחלט. אלא שה-BDS כבר הפך מזמן מתנועה אנטי ציונית לתנועה שמפיצה מסרים אנטישמיים קלאסיים ובמסווה של אנטי ציונות, ה-BDS מפיץ שנאה ומהווה זרז משמעותי לפגיעות פיזיות ביהודי אירופה''.

''בעודם מנופפים בדגלי הדואגים כביכול לזכויות אדם, ה-BDS שולל את זכותו של העם היהודי למדינה משלו, מסית וזורע דה-לגיטימציה ודמוניזציה ליהודים באשר הם", אומר הרב מרגולין ומשרטט קווים מקבילים בקמפיין הדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל, לאופן שבו התנהלה התעמולה הנאצית.

"לצערנו הרב, האמירות הללו מחלחלות גם לזרמים מרכזיים בדעת הקהל, חוגים אקדמיים וגורמים המגדירים עצמם נאורים וליברלים - אלא שהכל עם סטנדרט כפול ויחס מחפיר כלפי ישראל והעם היהודי", קובע הרב מרגולין.

הרב מרגולין אמר את הדברים לקראת כינוס גדול שמארגן היום איגוד הארגונים היהודים בפרלמנט האירופי, בבריסל.

השר לנושאים אסטרטרגיים, גלעד ארדן, נענה להזמנת הרב מרגולין ויחשוף בכינוס בפרלמנט מחקר חדש שערך משרדו על הזיקה ההדוקה בין בכירי ה-BDS להפצת המסרים האנטישמיים.

בדיון המיוחד שיזם הרב מרגולין בפרלמנט האירופי יטלו חלק חברי פרלמנט ממגוון הקבוצות הפוליטיות בפרלמנט האירופי, וכן מתאמת מאבק האיחוד האירופי באנטישמיות באירופה, קתרינה פון שנורביין, והשליח המיוחד של הנשיא טרמפ למאבק באנטישמיות בארה"ב, אלן קאר.

טראיאן בססקו, חבר הפרלמנט האירופאי, נשיא רומניה לשעבר: "האיחוד האירופי זה המקום הנכון לניהול המאבק באנטישמיות שהפכה לאיום גלובלי על הדמוקרטיה. כולנו מחויבים להגן על התרבות היהודית ועל תרומתה לאירופה כולה".

הוא הוסיף: "ביוני 2017 אימץ האיחוד האירופי החלטה המאשרת ותומכת בפעילותו של ארגון הבינלאומי להנצחת השואה הנלחם באנטישמיות. אני גאה ושמח כי גם רומניה הצטרפה להחלטה זו וקורא למדינות החברות באיחוד לפעול כך במהרה".

אנה-מישל אסימקופולו, חברת הפרלמנט האירופאי (EPP, יוון) מדגישה: "בתקופה בה האנטישמיות הולכת ומתעצמת בכל רחבי אירופה בשיעורים מדאיגים, מוטלת עלינו המחויבות להתאגד ולפעול במיידי למיגור האפליה, שנאת זרים והגזענות. אנו מגלים אפס סובלנות לתופעות אלו והמאבק בהן הוא לב ליבו של ארגוננו".

היא מוסיפה: "זה כבר הרבה מעבר לאג'נדה הפוליטית, אלא חלק בלתי נפרד מאורח החיים האירופי. אני מתחייבת כאן ועכשיו להמשיך במאבק זה בכל הכח במדינתי, יוון, מולדת הדמוקרטיה".

אנה פוטיגה, חברת הפרלמנט האירופאי (ECR, פולין) מציינת: "הרבה פעמים אנו נוטים לשכוח כי מדינת ישראל - שותפתו האסטרטגית של האיחוד האירופי – היא המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון, והחיבור ההדוק בין האיחוד האירופי לישראל אינו רק ברמה ההיסטורית והתרבותית. יש לנו צורך נחרץ לבנות יחד שכנות בטוחה ויציבה במזרח התיכון, ועל כן האיחוד האירופי והנאט"ו פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם ישראל ולמדים מניסיונה הרב במאבק נגד הטרור".