מאחדים כוחות למען השבת
מאחדים כוחות למען השבת צילום: אייל גולן

די להדרה. מי היה מאמין שאפשר גם אחרת? מי היה מאמין שאוהדי כדורגל, יריבים מרים ומושבעים המתחרים על אותו התואר ראש בראש יילכו מחובקים ויאחלו אחד לשני בהצלחה?

בשנים האחרונות התרגלנו לראות לא מעט אלימות בספורט בין שני מחנות אוהדים. אירועי אלימות אלו הביאו לא פעם לפציעות של אוהדים, תביעות ענק ומעצרים.

אמש (שלישי), רגע לפני שהם נפגשים זה מול זה במשחק גמר גביע הטוטו בכדורגל, לקרב על התואר הראשון של העונה, אוהדי בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב איחדו כוחות. המטרה: להפסיק לאלתר את הפגיעה באוהדים רבים שראשי הכדורגל בארץ וגופי השידור מונעים מהם את הזכות לצפות במשחקי קבוצותיהם.

הכל החל לפני מספר חודשים, אז התאחדו אוהדי כדורגל מכל הארץ במטרה למחות נגד המגמה להחזיר את הכדורגל לתוך השבת, יוזמה שעולה שוב ושוב לכותרות עם קשר לבחירות ובלי. גם ראשי המאבק לא האמינו כי תוך מספר חודשים יצטרפו אליהם אלפי אוהדים, מכל המינים, המגזרים, הגילאים ומכל רחבי הארץ ואוהדי כל קבוצות הליגה השונות - בדרישה אחת מראשי הכדורגל וחברי הכנסת במדינה: להפסיק להדיר אוהדים ושחקנים שומרי שבת ומסורת.

מרגשת מאוד הייתה הפגישה אמש בסוף גמר גביע הטוטו בין אוהדי בית"ר ירושלים הצוהלים לבין אוהדי מכבי ת"א המאוכזבים לאחר ניצחון הבית"רים. במקום להטיח קללות, נאצות, איומים ומכות זה בזה, עמדו שני הצדדים יחד והתאחדו כדי לתכנן את הצעד הבא במאבק נגד הכדורגל בשבת.

למרות היריבות בין הקבוצות ידעו האוהדים להתעלות ולהתאחד למען המטרה הנעלה של מאבק "השבת והכדורגל לכולם".

החיבור בין מחנות האוהדים והתמונה המשותפת מעידים כמאה עדים על חשיבות המאבק שחוצה מגזרים ומאחד בין כל הקהלים מתוך מטרה אחת, לאהוב את הכדורגל אבל לשמור על השבת שהיא מקור הכוח של העם היהודי מזה דורות.

אייל אחד מנציגי המחאה, אוהד מכבי אמר: "כבר שנים ארוכות שמשקיעים מיליוני שקלים בקמפיינים כוזבים וועדות נשכחות שמטרתן להוריד את מפלס האלימות, שיפתחו את העיניים ויראו שהשבת מאחדת בחינם".

אריה, עו"ד ותיק, נציג אוהדי בית"ר מצטרף לאמירה "יש פה הזדמנות נדירה שמאחדת את כולם, נדירה משום שזה מגיע מלמטה, נקווה שמישהו שם למעלה יבין את הפוטנציאל".