מרתון צפרות
מרתון צפרות צילום: ירון צ'רקה, כנפי קק"ל

בקק"ל חושבים שזו סיבה למסיבה, ובחול המועד סוכות הם מתכוונים לקיים מרתון צפרות. ביום שלישי באגם ירוחם, ברביעי באגמון החולה ובחמישי באגמון חפר. בתוכנית סיורי צפרות, הדרכות טיבוע, יצירת ציפורים ועוד. הכניסה חופשית. לצד כל אלה יתקיימו גם מרתון לצפרים מקצועיים ומרתון צלמי ציפורים, בהרשמה מראש. פרטים באתר קק"ל.

***

איש בנימין היה אולי רץ המרתון הראשון בהיסטוריה, כשרץ מהמלחמה לשילה כדי להודיע לעלי הכהן את בשורות האיוב על עם ישראל, ארון הברית ושני בניו. בבנימין החליטו לשחזר את המרוץ בארבעה מקצים שונים, ובכך להביא לאזור בשורות טובות של התחדשות. יום שישי, חול המועד פסח. הפרטים באתר מרתון ישראל.

***

חג המוזיקה הישראלית הוא חגיגת תרבותית, ביוזמת משרד התרבות, שתתקיים בין כסה לעשור בתל אביב, בירושלים, בחיפה, בבאר שבע ובזיכרון יעקב. עשרות קונצרטים של מוזיקה ישראלית אומנותית המשלבים בין מזרח למערב ובין ישן לחדש, קלאסיקות ישראליות ובכורות ממגוון ז'אנרים. הקונצרטים ללא תשלום, מותנים ברישום מראש. תוכנייה מלאה והזמנת כרטיסים באתר המכון למוזיקה ישראלית. מנהל אומנותי: פרופ' עודד זהבי.

***

בעולם נורמלי הורים צריכים להיות חזקים בשביל הילדים שלהם, לספוג בתוכם כאבים כמו מטלית רכה ועבה ואחר כך להיסחט בשבילם. אצלה זה עובד הפוך. 'את השמים משאירים לסוף' הוא סיפורה של יפעת, נערה בת 16 שמאבדת את אחותה בתאונת דרכים אך נושאת איתה מטען כבד יותר מהאובדן. מירב לוי. הוצאת עצמית. meiravlevy.co.il.

***

להצעות: ofralax@gmail.com