לאה גולדין: "הדר, לא ננוח עד שתגיע לקבר ישראל"דוברות

מעל 2000 נשים הגיעו הערב (רביעי) לשילה הקדומה לתפילת חנה המסורתית, ערב מרומם נפש בחודש הרחמים והסליחות - בהשתתפות הרבנית ימימה מזרחי והצמד יונינה.

במהלך הטקס המרכזי, נשאה לאה גולדין, אמו של קצין צה"ל הדר גולדיןהי"ד שנחטף בפעילות מבצעית ברפיח במבצע "צוק איתן" בשנת 2014, דברים מרגשים על בנה. דבריה לא הותירו אף עין יבשה.

בקול שבור אמרה האם, "אנו משפחת גולדין מתייפחים ובוכים, מצפים למעלה מחמש שנים בגעגועים עזים להדר שלנו, הבן שלי היקר, אשר יצא לקרב של חייו במנהרות הטרור העזתיות למען שמירה והגנה על עם ישראל בכלל ואזרחי הדרום בפרט, נמצא עדיין בשבי החמאס."

בהמשך דבריה, התייחסה לתקופה הארוכה מאז צוק איתן ללא הדר. "מי יכול לשאת חרפה שכזו, חייל שיוצא לקרב באחריות צה"ל וממשלת ישראל חובה להשיבו לחיק משפחתו. מאז ועד היום, כולנו פועלים לילות וימים במישור הבינלאומי, המדיני, הצבאי והמשפטי כמעט לבדנו. נעשה הכל להשיבך לקבר ישראל, גם אם הדבר עדיין לא עלה בידינו".

בהמשך דבריה פנתה לאה גולדין לנשים הרבות שבקהל במסר אישי, "הדר, אני כאן עם אלפי נשים שמתפללות במשכן שילה, המקום שבו התפילה של חנה נענתה. אני לאה גולדין, יחד עם אביך ואחיך, לא ננוח ולא נשקוט עד שתגיע לקבר ישראל. עם תפילותיכן הזכות והבכי החרישי, המחשבה שלכן על הדר ואורון, על האמפתיה כלפינו כמו חנה שהתחננה במילותיה, אני מודה לכן עד מאד."

בסיום דבריה ביקשה, "נשים יקרות, זה לא מאבק שלי כאמא - זהו מאבק של כולנו. הדר בנופלו הפך להיות הבן של כולנו. הערבות ההדדית היהודית עם ערך הרעות מחייבים את כולנו לפעול להשבת אורון והדר, ביחד עם אברה מנגיסטו. מהעוצמות והתעצומות שלכן - אל תתעייפנה, כי הצדק איתנו ומגיע להדר להיקבר בקבר ישראל. מי ייתן שהדר יחזור ינוח על משכבו בשלום. תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה".