ובכן צדיקים – שירו של דביר שורק הי"ד

את השיר הלחין דביר בהיותו תלמיד כתה ט' בישיבת הזורעים. לפני כמה חודשים שלח הודעה לחברו מהישיבה ובה שר את השיר מלווה בגיטרה.

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ט

את השיר "ובכן צדיקים" הלחין דביר בהיותו תלמיד כתה ט' בישיבת הזורעים. לפני כמה חודשים שלח הודעה לחברו מהישיבה, אריאל שלום, ובה שר את השיר, מלווה את עצמו בגיטרה.

מאור פנים ושמחת חיים, הקשבה עמוקה לחברים, ענווה ומבט חיובי על המציאות, היו התכונות שגרמו לדביר להיות אהוב על הכל. דביר השלים את לימודיו בהזורעים, מוקף בטבע הארץ שאהב, והחל ללמוד בישיבת מחניים שבגוש עציון. גם שם ניכר כחבר טוב ומאיר, וכמתמיד בלימוד התורה מתוך חיבור עמוק לטבע ולאדמת הארץ.

בז' באב תשע"ט, ערב סיום 'זמן קיץ' בישיבה, כשהוא נושא איתו מתנות למוריו, נדקר דביר בגבו כשפניו אל שער הישיבה בה למד. שירת חייו ממשיכה להתנגן בלבבות רבים.

על בסיס ההקלטה ההיא נבנה השיר, בתוספות מתבקשות של טקסט ועיטורים מוסיקליים בניהולו של עובדיה חממה, בנגינה ובשירה של שחר האח הגדול, כשקולו של דביר נשמע בתחילת השיר ובסופו.

עובדיה חממה: "התגייסתי לשליחות הזו בכל מאודי על מנת להציל ניגון אבוד בן זמננו. זה ניגון יהודי אמיתי מלב של נער צעיר ומתוק חיוך ועיניים, שראוי שיתנחל בלבבות יאיר וייבשם את העולם."