ח"כ האוזר: שלילת נתניהו אינה דבר אישי

לקראת ישיבת המו"מ, העשויה להיות מכרעת, בין כחול לבן לליכוד קובע ח"כ האוזר כי שלילת מפלגתו את נתניהו היא עניין עקרוני.

ערוץ 7 , כ"ט באלול תשע"ט

צבי האוזר
צבי האוזר
צילום: יוני קמפינסקי

צוותי המו"מ של הליכוד וכחול-לבן ייפגשו היום שוב לישיבה מכרעת העשויה להסתיים בהחלטת נתניהו להשיב את המנדט לנשיא ולאפשר לחבר הכנסת בני גנץ לנסות ולהרכיב ממשלה וקואליציה.

הפגישה שתחל בשעה 9:30 צפויה להעלות שוב על שולחן הדיונים את דרישת 'כחול לבן' לפרק את גוש הימין אותו מבקש נתניהו להביא לקואליציה כיחידה אחת. מנגד ידרשו בליכוד תשובה של כן או לא לשאלת מתווה הנשיא ריבלין ולפיהו יעמוד נתניהו בראש הממשלה הבאה אך ייצא לנבצרות לא מוגבלת במידה ויוגש נגדו כתב אישום, ובתקופה זו יכהן כראש ממשלה בפועל ממלא מקומו בני גנץ.

לקראת הדיון הבוקר אומר בכיר 'כחול לבן', חבר הכנסת צבי האוזר כי פסילתו של נתניהו על ידי מפלגתו אינה סוגיה אישית אלא עניין עקרוני.

"אחדות היא הכרעת הבוחר וגם רצון הבוחר", אומר האוזר בראיון לערוץ 12 הדורש מהליכוד להגיע לדיון בתום לב ולדון בסוגיות העקרוניות. לדבריו גם אצל הנשיא ברור שראש ממשלה תת כתב אישום אינו יכול לכהן.

"אמרנו לפני הבחירות שראש ממשלה יכהן עם כתבי אישום. כשתהיה הפנמה בליכוד שנפרדים מנתניהו נוכל לשבת יחד", אומר האוזר והוסיף: "זה לא עניין אישי. צריך לאפשר למנגנוני האמת לעשות את עבודתם בלי טריקים ובלי שטיקים".