הכנף ה-100 נמסרה ללוקהיד מרטין

הכנף נמסרה בטקס שנערך בקו הרכבת כנפיים של מטוס ה-F35 בחטיבת התעופה של התעשייה האווירית.

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ט

הכנף המאה
הכנף המאה
צילום: התעשייה האווירית

התעשייה האווירית וחברת לוקהיד מרטין ציינו היום (חמישי)בטקס שנערך בקו הרכבת כנפיים של מטוס ה-F35 בחטיבת התעופה של התעשייה האווירית, את מסירת הכנף המאה של מטוס הקרב המתקדם F35.

הטקס נערך בנוכחות נציגים בכירים מהנהלת לוקהיד מרטין, נציגי משרד הביטחון, סיב"ט והרשות לשיתוף פעולה תעשייתי במשרד הכלכלה.

המרכז להרכבת כנפיים למטוסי קרב מתקדמים של התעשייה האווירית הוקם בנובמבר 2014. מאז הוא זוכה למוניטין בינלאומי רב, בשל הידע והניסיון המבוססים על עשרות שנות ניסיון שצברה החברה בייצור כנפיים עבור מטוסי 16-F ו- 38-T.

המרכז צפוי לייצר מעל 800 זוגות כנפי F35 עבור חברת לוקהיד מרטין עד לשנת 2034. בדצמבר 2018 נחנך בתעשייה האווירית קו רובוטי חדשני לייצור מעטים (סקינים) לכנפי ה- F35, ובכך התרחב שיתוף הפעולה בין שתי החברות.

יהושע (שיקי) שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, אמר בטקס "מסירת הכנף המאה היא אבן דרך משמעותית בתכנית ה-F35. אנו רוצים לנצל את ההזדמנות הזאת בכדי לציין לטובה את הקשר ההדוק של לוקהיד מרטין לתעשייה הישראלית בכלל ובפרט לתעשייה האווירית, אשר לוקחת תפקיד משמעותי בתכנית ה-F35. מטוס ה-F35 הינו מטוס הקרב מהדור החמישי, המתקדם והמוביל בעולם, המיוצר בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אנו מצפים להעמקת שיתוף הפעולה ההדוק והפורה גם בתכניות עתידיות עם משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות."

נמרוד שפר, מנכ"ל התעשייה האווירית, ציין "שיתוף הפעולה של התעשייה האווירית עם חברת לוקהיד מרטין בעל חשיבות אסטרטגית ועסקית גדולה עבורנו. אנו רואים בכך הכרה והבעת אמון של לוקהיד מרטין והממשל האמריקני ביכולותיה של התעשייה האווירית כמובילה עולמית בתעשייה. אנו נרגשים לספק את הכנף המאה ומאמינים כי שיתוף הפעולה יתרחב בהמשך."

פס הייצור החדשני של כנפי מטוס ה-35-F, עומד בכל דרישות הייצור ואבטחת האיכות של לוקהיד מרטין. מאז חתימת חוזה הייצור, השקיעה התעשייה האווירית משאבים רבים במערכות ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר, והקימה קו ייצור חדשני המאופיין ברמות דיוק קפדניות, רמה גבוהה של הבטחת איכות ובקרה מחמירה של תנאי לחות וטמפרטורה, באופן המאפשר לפתח בין היתר, רכיב ייחודי וחדשני מחומרים מרוכבים לחלקים העליונים של הכנפיים.