יעקב בנג'ו הועלה לדרגת אלוף

בנג׳ו מונה למפקד הגיס הצפוני וימשיך בתפקידו כראש חטיבת תורה והדרכה באגף המבצעים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ט

יעקב בנג'ו הועלה לדרגת אלוף-ערוץ 7
יעקב בנג׳ו
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי מינה את תת-אלוף יעקב בנג׳ו לתפקיד מפקד הגיס הצפוני והעניק לו דרגת אלוף.

בנג׳ו ימשיך במקביל בתפקידו כראש חטיבת תורה והדרכה באגף המבצעים. האלוף בנג׳ו מחליף בתפקידו את אלוף אמיר ברעם המכהן בתפקיד זה במקביל לתפקידו כמפקד פיקוד צפון.

ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, אמר "אני שמח שאנחנו יכולים לחלוק את השמחה הזאת עם המשפחה שלך, ששמחתה ניכרת. אבל אנחנו לא יכולים לחלוק איתם את הפרטים של מה שאמר הרמטכ"ל עכשיו. אבל אתם יודעים, ורוב האנשים פה יודעים, ולכן הייתה לי שאלה אחת לרמטכ"ל. כשהוא הביא את המינוי שלך, אמרתי לו: 'אתה מבין מה זה גיס צפוני?'. הוא אמר: 'בוודאי'. 'אתה מבין מה נדרש מהמפקד של הגיס הצפוני, ומה יכול להידרש ממנו?'. זו השיחה, בדיוק כפי שאני מתאר. הוא אמר: 'אני מבין, ולכן אני אמנה אותו'.

''אז אני רק יכול להגיד לך שהמלצה יותר גדולה בעת הזאת לא יכולה להיות, גם אחריות יותר גדולה. כל מה שיש לך, כל מה שצברת, כל מה שיש בתוכך, הכל יידרש בקרוב לטובת עם ישראל. אני מאחל לך הצלחה, הוסיף נתניהו".

הרמטכ''ל כוכבי אמר "בנג'ו, קודם כל ברכות, אני שמח שאתה מצטרף לפורום הזה. בנג'ו הוא דוגמה מובהקת לספרה וסיפא. איש שמצד אחד חותר למגע, התקפי, יוזם, עם ניסיון מבצעי רב, פרקטיקן ומהצד השני איש שחושב, איש שמביא לשולחן כמעט תמיד זווית חדשה, מקורית, על סיטואציה טקטית או אסטרטגית, על סיטואציה שבליבת המקצוע או בסוגיות רכות יותר.

''בנג'ו הוא איש מאוד נאמן למערכת, שאוהב את המקצוע שבו הוא מתעסק וחי אותו מהבוקר עד הערב. אני משוכנע, בטוח וסומך עליך שתנהיג בצורה אסרטיבית ומקצועית את הגיס. זוהי הזדמנות להגיד תודה רבה למשפחה. אתם שותפים לאורך כל הדרך. שיהיה לכולם הרבה בהצלחה ובעיקר לך", כך כוכבי.

האלוף בנג'ו אמר "בראשית דבריי אני מבקש להודות לראש הממשלה ושר הביטחון, מר בנימין נתניהו ולרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי על האמון שנתנו בי לתפקיד מפקד הגיס הצפוני וחבר במטה הכללי של צה"ל. אני מקבל לידיי היום חלק גדול מאוד בפסגת האחריות, בהגנה על המולדת, מדינת ישראל.

''באחריות זו ישנם אתגרים קיימים ומתהווים, ואנו נמשיך להתמודד איתם מתוך הכרה בכוחנו ומתוך אמונה שלמה בצור ישראל. בסיפא של דבריי, אני מבקש להודות לאלוף אמיר ברעם שנשא באחריות לתפקיד הגיס הצפוני עד כה. תודה לכולכם שבאתם מקרוב ומרחוק לכבדני במעמד זה", הוסיף.