תקציר: הפועל ירושלים - נס ציונה באדיבות מנהלת הליגה

בפעם האחרונה שהגיעה עירוני נס ציונה למעמד חצי גמר גביע ווינר סל, טורניר קדם העונה של ליגת העל בכדורסל, הייתה ב-2014 אז הובסה בידי מכבי תל אביב בתוצאה 106:90.

5 שנים עברו והערב (חמישי) חזרה נס ציונה למעמד חצי הגמר בניסיון לעשות היסטוריה ולהעפיל לראשונה בתולדותיה אל הגמר של המפעל השלישי בחשיבותו בכדורסל הישראלי. גם הפעם המשחק כמעט נגמר בתבוסה אך ריצת 15:0 שלה במהלך הרבע האחרון מול הפועל ירושלים השאיר אותה חזק בתמונת הגמר, אך לסוף שנגמר בדיוק באותה הצורה - הפסד והדחה מטורניר קדם העונה.

ירושלים, מחזיקת גביע המדינה שהגיעה עם ציפיות גדולות אל משחק חצי הגמר הערב בניסיון לחזור אחרי 3 שנים אל מעמד הגמר של המפעל המקדים של העונה, הגיעה עם לחץ גדול בשל אותן ציפיות. בצירוף העובדה כי היא מדורגת שניה בתולדות גביע ווינר סל בזכיות ובגמרים, הייתה זו עם הגב אל הקיר.

הלחץ אכן נתן את אותותיו כשהמחצית הראשונה הייתה צמודה מתחילתה ועד סופה. אחרי 28:30 לזכות ירושלים בתום 10 דקות ראשונות של משחק, אל ההפסקה ירדו כשהם מובילים עם 49:52.

אל המחצית השניה עלו שחקני ירושלים כמו מלוע של תותח. הגנת ברזל בצד אחד הטיסה אותם להתקפות מהירות בצד השני והיתרון הלך ותפח והגיע עד ל-61:72 לקראת הרבע האחרון והמכריע.

נס ציונה שבנויה העונה על שחקניה הישראלים ומחזיקה גם במספר שחקנים זרים מצויינים, לא אמרה נואש. למרות פיגור בן 15 נקודות, ריצת 15:0 של הכתומים החזירה אותם למשחק בדקות האחרונות. או אז בלט תמיר בלאט - הרכז הנהדר, בנו של המאמן דיוויד ומי שנחשב לבן טיפוחיו של קטש המאמן הירושלמי, קלע שלשה נהדרת, 15 שניות לסיום המשחק וקבע - ירושלים חוזרת לגמר גביע ווינר סל לאחר 3 שנים עם 88:94.

אז זה הסתיים עם התואר הראשון של העונה, איך זה יסתיים הפעם ומי תחכה לה בגמר שיתקיים במוצאי השבת הקרובה?

הרבו לקלוע לירושלים: בריימו 19, בלאט 17, לוקט 15, בראון 11, טימור 10, קופשאס 9, זלמנסון 6, פלדין 4, לוי 3.

לנס ציונה: קוק 17, דן ופישר 15 כ"א, גוט 14, לימונד 10, וויטי 9, האלוול 8.