15 מיליון ביצים, 8 טון עוגות דבש: מה יאכלו החיילים בראש השנה?

בערב ראש השנה יסבו לשולחן החג חיילי ומפקדי צה"ל בבסיסים ובמוצבים בצפון, בדרום ובמרכז, בזרועות היבשה, האוויר והים.

ערוץ 7 , כ"ט באלול תשע"ט

15 מיליון ביצים, 8 טון עוגות דבש: מה יאכלו החיילים בראש השנה?-ערוץ 7
שנה טובה לחיילי צה"ל
צילום: דובר צה"ל

הולכות ונשלמות ההכנות לארוחות חגי תשרי ברחבי צה״ל. מערך המזון באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל נערך לאספקת פריטי מזון מגוונים וטבחי היחידות שוקדים על הכנת תפריטים עשירים ומותאמים לצרכי החיילים לציון המועדים תוך התחשבות בכלל הצרכים והאוכלוסיות השונות.

בערב ראש השנה יסבו לשולחן החג חיילי ומפקדי צה"ל בבסיסים ובמוצבים בצפון, בדרום ובמרכז, בזרועות היבשה, האוויר והים ויחגגו את ערב החג.

כ-30 טונות תפוחים יחולקו לכבוד ערב חג ראש השנה שיטבלו בכשלוש טונות דבש וכארבע טונות סילאן, שינתן כמענה למשרתים הטבעוניים. כמו כן, רכש צה"ל כ- 27.5 טונות דגים, כ- 196 טונות בשרים, וכ-142 טונות עופות.

לחדרי האוכל יסופקו כשמונה טונות של עוגות דבש, כשש טונות רימונים, כחמש טונות וחצי תמרים ומעל לארבע טונות פירות יבשים.

החיילים ירימו כוסית לכבוד השנה החדשה עם כ- 17,000 ליטרים של מיץ ענבים וכ-18,000 בקבוקי שתיה מתוקה, שיחולקו בבסיסים ובמוצבים.

בשנה האחרונה אכלו חיילי צה״ל מגוון רחב ועולה של פריטי וסוגי מזון: כ- 1,000 טונות חזה עוף, כ- 500 טונות המבורגרים, כ- 30 טונות בקר, כ- 250 טונות טונה, כ- 380 טונות דגים. כמו כן, מעל 1,000 טונות פסטה, כ- 600 טונות קוסקוס, כ- 1,500 טונות אורז, כשני מיליון יחידות של לחם אחיד, מעל 300 טונות קמח, כ- 55 אלף ליטרים של שמן זית, מעל ל- 15 מיליון ביצים בודדות, כמעט 10 מיליון שקיות שוקו וכ- 170 טונות עוגות.

בנוסף סופקו מנות למשרתים הסובלים מצליאק ורגישות אלרגית כ- 13 אלף מנות ייחודיות וכ-34 אלף יחידות של לחם ללא גלוטן. כמענה לאוכלוסיות הטבעונים והצמחוניים סופקו מוצרי סויה שונים ובניהם: כ- 165 אלף יחידות של ממרחי סויה מגוונים, כ- 145 אלף ליטרים של חלב סויה וכ-30 אלף קילו של נתחי סויה. לקראת השנה החדשה, נכנס גם הטופו למטבחי צה״ל על מנת להעשיר את המענה לאוכלוסייה זו.

לוחמי וחיילי צה"ל ימשיכו גם במהלך החגים בעשייה הביטחונית להגנה על אזרחי מדינת ישראל ועל מנת להבטיח לכולנו חג שמח ושקט.