"הגזענות בבית"ר - בגלל גווני החברה"

אחרי המלחמה בגזענות שהצליחה, התואר הראשון שזכתה לאחר עשור והתערוכה המיוחדת במינה, עסקו בשישי עם איילה חסון בבית"ר ירושלים החדשה

נרי וייס , כ"ח באלול תשע"ט

גליקמן. התנצל
גליקמן. התנצל
צילום: פלאש 90

העיתונאי התנצל מחשש לתביעה? לתקשורת הממסדית קשה להתמודד עם בית"ר ירושלים החדשה, כך נראה לאחר עוד כתבת וידאו שעסקה בקבוצה הצהובה-שחורה מהבירה.

אחרי שהצליח הבעלים החדש משה חוגג למגר לחלוטין את תופעת הגזענות מיציעי טדי כשבשבוע החולף אף השתיק גם את אחרוני המבקרים שלו, חברי ארגון 'לה-פמיליה' איתם הצליח להשכין שלום ולגרום להם להתעסק במה שהם הכי טובים בו - עידוד הקבוצה, ואחרי שהביא את המועדון הירושלמי לשיאים חדשים ושיקם לחלוטין את ההריסות של קודמו בבית"ר אלי טביב, התקשורת הממסדית לא יודעת את נפשה.

כתבת וידאו בת 13 דקות בתכנית 'שישי עם איילה חסון' לא הצליחה להוציא את המשפטים שהתרגלו לשמוע באולפנים מאוהדי בית"ר כשמתוך הכתבה עלתה תמונה ברורה של אוהדים סבלניים הרבה יותר, מכילים, מעודדים וכי הרוב הדומם חזר שוב ליציעים והצליח להשפיע גם על אלה שבמשך השנים נחשבו לקיצונים.

בצר להם, תקפו באולפן מספר פאנליסטים את האוהדים והמועדון הירושלמי כשמעל כולם היה זה אביעד גליקמן, כתב המשפטים של ערוץ 10 שהתבטא בצורה מכלילה ופוגענית כלפי האוהדים והמועדון כולו.

"אני מכיר את בית"ר ירושלים מלידה. יש בעיה גדולה בבית"ר ירושלים ולא מעכשיו - הבעיה היא שטיאטאו את כל הבעיות הגזעניות מתחת לשטיח, עד שזה צמח לידי מפלצת. כאשר 20-30 אלף אנשים שרים אנחנו אוהבים את בית"ר גזענית זו בעיה גדולה".

לטענת גליקמן, הגזענות של אוהדי מכבי תל אביב שיצאו לא פעם בצורה פומבית וקשה נגד שחקנים ערבים וזו של אוהדי הפועל תל אביב ששרים שיאי שואה במשחקיהם, לא מתקרבת לזו של אוהדי בית"ר. "מה לעשות, יש גזענות בבית"ר ירושלים, בגלל הבעייתיות של גווני החברה ששם", אמר גליקמן.

לאחר דבריו צייץ גליקמן בחשבון הטוויטר שלו הבהרה כי הובן בצורה לא נכונה ובאשמתו, אך המשיך וכתב כי "תופעת הגזענות היא רעה חולה שהתפתחה למפלצת בקבוצה".

"רובם הגדול של האוהדים אינם גזעניים ואי אפשר להכליל אותם עם חבורת לה פמיליה", הסביר גליקמן והוסיף את חוות דעתו כי "אני חושב שהאוהדים וההנהלה היו צריכים להילחם בגזענות מלכתחילה בצורה טובה הרבה יותר".

האם אחרי סדרת תביעות והתראות לפני תביעות כנגד אוהדים שפגעו במוניטין הקבוצה, משה חוגג יתפנה לתבוע גם אנשי תקשורת שיפגעו במוניטין הקבוצה שלו אותה הוא ניקה לחלוטין מגזענות ואלימות?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il