"אנחנו מבקשים להוסיף חיים ולבנות"

הרב איתן שנרב, אביה של רינה הי"ד, סיפר על התחושות לנוכח לכידת מבצעי הפיגוע הקשה, וסיפר על הדרך בה תחגוג המשפחה גם השנה את החג.

ערוץ 7 , כ"ט באלול תשע"ט

"אנחנו מבקשים להוסיף חיים ולבנות"-ערוץ 7
הרב איתן שנרב
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הרב איתן שנרב, אביה של רנה שנרב הי"ד, התייחס הבוקר (ראשון) בראיון לתכנית הבוקר של ערוץ 12 לדיווח על לכידת רוצחיה של רנה.

הרב איתן תיאר את התחושות, "אני לא יודע עם הקלה, אבל סוג של שמחה שמי שרוצח ילדה בת 16 ומנסה לפגוע בנו לא יעשה את זה יותר".

"אמרנו אתמול תודה גם לה' שהציל אותנו ותפס אותם ותודה גם לכוחות הביטחון שלא ישנים בלילה כדי לשמור עלינו", הוסיף.

הרב שנרב קרא וממשלה ולכוחות הביטחון, "לשמור על ביטחון האזרחים, אנחנו קוראים לממשלה לשמור על הביטחון כדי שאדם יוכל ללכת חופשי בארץ שלנו. שנלך בכל מקום בשמחה ובגאון. הם רצו להוריד חיים אנחנו מבקשים להוסיף חיים ולבנות".

על התחושות המשפחתיות כחודש לאחר הרצח סיפר הרב שנרב, "געגוע מאוד מאוד גדול. ממש, כל מיני אירועים קטנים שאנחנו אומרים איפה רינה. מצד שני מה שנותן לנו כוח להמשיך זה שהרבה אנשים לקחו את זה צעד אחד קדימה, להוסיף משמעות לחיים של עצמם. מאוד היה חשוב לרינה לא להיות צמודים לפלאפון לדוגמה, הרבה אנשים לקחו את זה קדימה. חשוב שלא ניפול ליאוש אלא ניקח את זה קדימה".

את החג תעשה משפחת שנרב, למרות התחושות המורכבות, בבסיס צבאי, כפי שעשתה גם בשנים קודמות, "יש הרבה ילדים קטנים ואי אפשר לא להיות שמח. אנחנו נעשה את החג כמו כל שנה בבסיס צבאי, בעיר הבה"דים סמוך לירוחם. נהיה עם מאות חיילים כל החג וזה מה שמנחם אותנו, אנחנו לא נעצור ולא ניתן להם לשבור אותנו".

הרב שנרב סיפר כי בני המשפחה עודכנו על תפיסת המחבלים זמן קצר לפני שהידיעה פורסמה בתקשורת, "אתמול בערב לפני שזה יצא לתקשורת הגיעו מהשב"כ לעדכן אותנו. מה שחשוב לנו זה פחות שיעדכנו אותנו ויותר שהעבודה תיעשה".