'הזכות הכי גדולה - עשיה למען הציבור'

רב חטיבה 401 בטור מיוחד לקראת ראש השנה, עם סיום תקופת האימון החטיבתי והעלייה לקו בגזרות השונות.

סרן הרב אופיר ברינר , כ"ט באלול תשע"ט

'הזכות הכי גדולה - עשיה למען הציבור'-ערוץ 7
הרב ברינר עם חיילים בחטיבה
צילום: דו"צ

חטיבה 401 סיימה כעת תקופת אימון אינטנסיבית שהכשירה אותנו לתפקידינו להגן על מדינת ישראל, למגר כל אויב שינסה להרים ידו עלינו בכל מקום ובכל מתאר.

כעת אגרוף הברזל של החטיבה שולח את חמשת אצבעותיו המבצעיות; ארבעת הגדודים והפלס"ר לתעסוקה מבצעית מאילת ועד גבול לבנון.

הכניסה לקו נעשית ממש ימים ספורים לפני ראש השנה וברבנות החטיבה בשיתוף פעולה עם רבני החט"מרים המסורים אנו דואגים כי למרות ההגעה לגזרות זמן קצר לפני החגים, יינתן מענה מלא לכל המבוקש, החל משופר ובעל תוקע בכל מוצב בראש השנה, סימני החג בסעודות, הדרכות לחיילים העוסקים בפעילות מבצעית ביום כיפור, דאגה לתפילות ומניינים היכן שניתן. בניית סוכות ודאגה לארבעת המינים בכל מוצב, בכל "פילבוקס" ועוד ועוד.

חיילים רבים סיפרו לי שקשה להם ש"נופלים" יישר מתחילת קו עם תחושת העומס ישר לתוך החגים ושהם לא מרגישים מוכנים רוחנית לראש השנה. אני עונה להם כי יש בחיים תקופות שונות, שבכל אחת מהן ישנה עבודה רוחנית קצת שונה. אבל יותר מכך, דווקא כך, עם לחץ המשימות והדרישות המבצעיות הם מגיעים הכי טוב שאפשר לבקש לראש השנה ויום כיפור! כי הזכות כמעט הכי גדולה שיכולה להיות לאדם ביום הדין היא העשייה למען הציבור כפי שעונה האישה השונמית לאלישע הנביא כשהוא מציע לעזור לה מול המלך, והמפרשים מסבירים שהכוונה למלך מלכי המלכים - הקב"ה, ביום הדין (השיחה ביניהם מתרחשת בראש השנה!) והיא עונה לו "בתוך עמי אנוכי יושבת" וכפי שמתואר בספר הזוהר; היא מתכוונת לומר לו שאוי לו לאדם המגיע לראש השנה כשהוא דואג רק לעצמו, אפילו לא לרוחניות של עצמו, מי שרוצה להגיע עם מלוא הזכויות ליום הדין טוב יעשה עם יהיה נושא בנטל עם עם ישראל.

ואתם כחיילים, הן בקשיי האימון המפרך וכמובן בתפיסת גזרה מבצעית- איזו זכות אדירה יש לכם! הזכות הגדולה של דאגה לא לקהילה כזו או אחרת, אלא לעם ישראל כולו, למדינת ישראל, מדינתנו המופלאה שעם כל סיבוכיה היא הדבר הטוב ביותר שקרא בעולם ב- 71 השנים האחרונות ושאת השפעתה על קידום העולם כולו כמעט בכל תחום, מוסרי, כלכלי, חקלאי, רפואי, טכנולוגי ועוד תקצר היריעה מלתאר. כל זה לא היה מתאפשר לולא חיילנו האהובים המבצעים עוד טפ"ש או טל"ת או בד"ח או שעולים לעוד שמירה/סיור/יזומה אי שם על הגבול או בכבישי איו"ש וכדומה.

זכרו זאת בעמדכם לפני אבינו שבשמיים שגם אם תצטרכו לקצר בתפילת החג ולרוץ לעוד משימה אמרו לו רגע, אבינו מלכנו, אין אנו עושים זאת אלא עבור בניך אהוביך המופיעים את שמך בעולם.

רוצה אני לאחל לכל חיילי ומפקדי החטיבה, חיילי צה"ל, כוחות הביטחון וכל תושבי מדינת ישראל שנה טובה ומתוקה, שנה של שמחה, שלום ואחווה, קודם כל בנינו ומתוך כך גם במעגלים גדולים יותר ויותר שחוץ לנו.

גמר חתימה טובה לכולם. אוהבכם!

סרן אופיר ברינר, רב חטיבה 401 חטיבת ההכרעה!