נתניהו התקשר לגנץ; ייפגשו ביום רביעי

ראש הממשלה התקשר ליו"ר כחול לבן הנמצא בלונדון, כדי להביא לפריצת דרך במשא ומתן לממשלת אחדות, לפני החזרת המנדט לנשיא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באלול תשע"ט | עודכן: 15:09

ריבלין עם נתניהו וגנץ
ריבלין עם נתניהו וגנץ
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר בצהריים (ראשון) ליו"ר כחול לבן ח״כ בני גנץ הנמצא בלונדון, כדי להביא לפריצת דרך במשא ומתן לממשלת אחדות, לפני החזרת המנדט לנשיא.

נתניהו הציע שהשניים ייפגשו מיד עם שובו של גנץ לארץ ביום רביעי וראש הממשלה אף הציע לבוא לביתו של גנץ כדי להיפגש עימו.

השניים סיכמו שצוותי המשא ומתן הקואליציוני ייפגשו ביום רביעי בבוקר, וראש הממשלה נתניהו ייפגש עם גנץ ככל הנראה לפנות ערב. בתום שיחתם איחלו השניים שנה טובה זה לזה ולכל אזרחי ישראל.

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, קרא לגנץ ולנתניהו להניח בצד את האינטרסים האישיים. ''אני קורא לכם, גלו אחריות, שימו את האגו והאינטרסים האישיים בצד ותקימו ממשלה שתתחיל לטפל בבעיות ובאתגרים הניצבים בפנינו. לאחר מכן אתם יכולים לפתוח דלת למפלגות אחרות שיצטרפו, על בסיס קווי היסוד של הממשלה שתכוננו. לזה הציבור מייחל ומצפה''.

מוקדם יותר היום נפגשו צוותי המו''מ של הליכוד וכחול לבן, אולם לא נרשמה התקדמות במשא ומתן. גורם בליכוד האשים: ''יאיר לפיד מטרפד ממשלת אחדות בגלל שהוא לא רוצה רוטציה בין נתניהו לגנץ, הוא רוצה רוטציה בינו לבין גנץ - ובשביל זה הוא מוכן לגרור את המדינה לבחירות''.

בכחול לבוא טענו כי ''בליכוד מתעקשים לדבוק בבלוק ה-55 ובהפרחת סיסמאות שכל מטרתן לצבור נקודות לקראת הבחירות הנוספות אליהן נתניהו מדרדר את ישראל. ‏מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות רחבה, יציבה וליברלית בראשות בני גנץ - אך ורק למען מטרה זו נמשיך ונפעל''.