מארק צוקרברג
מארק צוקרברגצילום: רויטרס

אתר הטכנולוגיה The Verge השיג שעתיים של הקלטות מהפגישות הפתוחות של מייסד פייסבוק מארק צוקרברג עם עובדיו.

לפי התמלילים וההקלטות שפורסמו היום אמר צוקרברג על אליזבת' וורן, מהמתמודדות הבולטות במחנה הדמוקרטי לקראת הבחירות ב-2020, כי היא רוצה לפרק את חברות הטכנולוגיה. "אם היא תיבחר לנשיאה, אני בטוח שיהיה לנו מאבק משפטי ואני בטוח שננצח בו", הצהיר.

"האם זו עדיין באסה בשבילנו? כן", הוסיף. "אני לא רוצה לנהל תביעת ענק נגד הממשלה שלנו אבל אם מישהו מנסה לאיים על משהו כל כך קיומי, אתה נכנס לזירה ונלחם".

לדבריו פירוק החברות כמו פייסבוק, אמזון או גוגל "לא הולך לפתור באמת את הבעיות. זה לא יהפוך את ההתערבות בבחירות לפחות סבירה אלא ליותר סבירה – מכיוון שהחברות לא יוכלו לשתף פעולה ולעבוד יחד".

וורן הודיעה בחודש מרס האחרון כי אם תיבחר לנשיאות, היא תוביל פירוק של חברות בעלות אופי מונופוליסטי בתחום ההייטק, בהן אמזון, גוגל ופייסבוק. זאת משום שלטענתה יש להן "יותר מדי כוח" והן חונקות את החדשנות ופוגעות בעסקים קטנים.

עוד מתח צוקרברג ביקורת על הרשת החברתית המתחרה טוויטר ואמר: "הם לא יכולים לעשות עבודה כמונו. הם מתמודדים עם אותן סוגי בעיות אבל הם לא יכולים לשים את ההשקעה הנדרשת. ההשקעה שלנו בנושאי בטיחות גדולה יותר מכל הרווח של החברה שלהם".