החל השימוע לנתניהו
עו"ד עמית חדד: "נציג ראיות חדשות, לא יהיה מנוס מסגירת התיקים"

סנגוריו של ראש הממשלה הגיעו לבניין משרד המשפטים בירושלים, שם מתקיים השימוע בתיקי נתניהו מול היועמ"ש ופרקליט המדינה.

ערוץ 7 , ג' בתשרי תש"פ | עודכן: 10:08

עשרה עורכי דין, סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיעו הבוקר (רביעי) לבניין משרד המשפטים בצלאח א-דין בירושלים, שם החל בשעה עשר השימוע בתיקי נתניהו.

מול פרקליטי נתניהו יושבים כ-20 אנשי הייעוץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, בראשם היועץ אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן, הפרקליטה המלווה ליאת בן ארי, המשנה ליועמ"ש רז ניזרי והמשנה ליועמ"ש שלמה למברגר.

השימוע יתקיים במשך ארבעה ימים, כשמטרתם של הסנגורים הוא למנוע הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה או לפחות לבטל כמה מסעיפי האישום הצפויים.

היום ומחר יעסוק השימוע בתיק 'בזק-וואלה' (פרשת 4000) הנחשב לתיק החשדות הכבד ביותר נגד נתניהו. בראשית השבוע הבא יוקדשו יומיים לשני התיקים האחרים בהם נחשד נתניהו.

עו"ד רם כספי, יועץ חיצוני לצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר לפני כניסתו לשימוע כי נתניהו לא מתכנן עסקת טיעון. "בהכירי את בכירי הפרקליטות, אין לי ספק שבמסגרת השימוע היועמ"ש יגבש את המלצותיו באורח מקצועי וענייני תוך התעלמות מרעשי הרקע, מההפגנות ומלחצים תקשורתיים. אני מייחס חשיבות רבה להליכי השימוע".

"נתניהו כלל לא חושב על עסקת טיעון, נושאים כמו הסדר טיעון או חנינה לא עלו אפילו בשיחות הפנימיות", סיפר עורך הדין כספי.

פרקליטו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, סיפר ''אנחנו נציג את הראיות שכולם מכירים וגם ראיות חדשות, אנחנו בטוחים שכאשר נסיים להציג את הדברים שלנו לא יהיה מנוס מלסגור את התיק.

''אנחנו לא מדברים על עסקה", הדגיש. ''בסופו של יום שלושת התיקים הללו חייבים וצריכים להיסגר''.

אמש (שלישי) הפגינו מאות פעילי הליכוד בכיכר גורן בפתח תקווה, סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

הפעילים, שהגיעו עם שלטי בחירות ועם דגלי ישראל, שרו "ביבי מלך ישראל, חי וקיים", וקראו בין היתר: "העם דורש צדק משפטי", "הוא זכאי" ו"לא יעזור לשמאל כלום".