את א' הכרנו כמו רבים אחרים. הוא הגיע אלינו עוד טרם גיוסו, נשלח אלינו על ידי אחת מלשכות הגיוס.

כמו כל חייל חדש, א' הגיע אלינו לשבת היכרות, כדי שיוכל להכיר אותנו ושחיילי העמותה יוכלו להכיר אותו לעומק. הייתה שבת נפלאה וטובה, לאחר השבת הזמנו אותו שיגיע לשבת נוספת.

לבינתיים, עד שיספיק להעביר אלינו את כל חפציו, חזר א' לדירות ההוסטל של אחת העמותות המטפלות בנוער בסיכון (עמותה הנותנת מחסה לנוער שהקשר עם המשפחה נותק מהבית על רקע דתי).

יום למחרת צלצלה אלינו אם הבית של אותה דירה. "בוא לקחת אותו", היא אמרה ליו"ר עמותת עושי חיל אהרן גרנות, "אנחנו לא יכולים להחזיק אותו כאן". מתברר שא' רב עם חבריו והדבר נגרר למכות. הוחלט לזרוק אותו מהדירה באופן מיידי. אלא שאם הבית רצתה למנוע את זריקתו לרחוב, ולכן צלצלה כדי שנאסוף אותו.

''נסעתי אליו לדירת ההוסטל. הוא יצא אלי רזה וצמוק, שלד עצמות כמעט. משפרשתי ידי לחבק אותו, הוא נשאב לתוכי, רוצה לטרוף עוד מנות אהבה וחום שלא היו לו מעולם. חיבקתי אותו חזק ואמרתי לאם הבית "ילד שהיכה הוא גם ילד שהוכה", את א' חיבקתי חזק והבטחתי לו שלעולם לא נעזוב אותו.

''ישבנו איתו לשיחת עומק. א' התגלה כבחור אינטליגנט בצורה יוצאת מן הכלל, מאחורי חזות ה'ערס' הסתתר יהלום אמיתי. חספוס הרחוב הלך והוסר אט אט, את מקומו תפסו רוך, עדינות, חכמת חיים וחיוניות. כשהוא מספר סיפורים בלשונו הציורית החבר'ה יושבים מרותקים. הוא התגייס להיכן שהתגייס ושירת בהצטיינות. אפשר רק לרמוז שיש כמה מחבלים שיושבים בזכותו בכלא. אם יש מישהו שבשבילו הקמנו את העמותה זה הבחור הזה.

''למרות מאמצנו הרבים לחדש את הקשר, שלש שנים שהוא לא החליף עם הוריו אף לא מילה אחת, הוא מנותק לחלוטין ממשפחתו. לא' אין נפש חיה בעולם זולת העמותה, חייליה והצוות של העמותה. המשפחה המלווה שלו היא העוגן המשפחתי היחיד שיש לו''.

גרנות ממשיך לספר: ''לפני כחודש א' סיים את השירות הצבאי הפעיל שלו תוך כדי קבלת שבחים מכל מפקדיו ויצא ל'שנת מעוף' - שנה שמקבל כל חייל המשרת במסגרת השרות החרדי, במסגרתה הוא משלים בגרויות ו-12 שנות לימוד לקראת למידה של מקצוע''.

המשפחה המלווה שלו לקחה אותו לחנות וכמו הורים מאושרים קנו לו מחברות, כלי כתיבה, תיק, כאילו הוא מתחיל עכשיו ללמוד בכיתה א'.

א' המאושר מתחיל בהתרגשות גדולה פרק חדש בחיים, נוסע מידי יום מביתו שבאחת מדירות העמותה בקרית ארבע למכון לב וחזרה לביתו שבקרית ארבע.

''בשביל חיילים כאלה הקמנו את העמותה. בחורים שעל רקע הגיוס לצה"ל מוצאים את עצמם מנותקים מהמשפחה, לבד מול העולם הגדול ונתקלים בקשיים רבים. העמותה עוזרת לחיילים כאלה, נותנת להם בית משפחה ותמיכה, מסייעת להם במהלך השירות הצבאי ולאחריו עד שהם מקימים בשעה טובה בית משלהם", הוסיף גרנות.

לפרטים נוספים ולתרומה לחצו כאן