מבצע "תקיעת שופר" בנוף הגליל

תלמידי ישיבת ההסדר הצטיידו בדפים עם נוסח הברכות וסוכריות שחולקו לילדים. התושבים התרגשו מהזכות לשמוע קול שופר.

ערוץ 7 , ג' בתשרי תש"פ

מבצע "תקיעת שופר" בנוף הגליל-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: iStock

תלמידי ישיבת ההסדר בנוף הגליל (נצרת עילית) עברו בין שכונות העיר במהלך ראש השנה, והציעו לתושבים לשמוע תקיעת שופר.

המעוניינים ברכו על המצווה ושמעו שלושים קולות מבעל התוקע כדי לצאת ידי חובת המצווה.

תלמידי הישיבה הצטיידו בדפים עם נוסח הברכות וסוכריות שחולקו לילדים שהתרגשו אף הם מקיום המצווה המיוחדת של שמיעת שופר.

עמית רוזנשטיין שריכז את המבצע סיפר: "בשבועיים האחרונים התאמנו התלמידים על שופרות שהביאו מהבתים ולמדו היטב את ההלכות. אפשר לומר שעשו כאן הכל כדי להגיע מוכנים למבצע בימי ראש השנה".

רוזנשטיין הוסיף, "על פי ההלכה חייב האדם לשמוע שלושים קולות כדי לצאת ידי חובה, וזה מה שבאנו לעשות כאן. התושבים מתרגשים נורא מהזכות שמגיעה אליהם עד לבית ובכל שנה אנחנו נתקלים גם באנשים שמספרים שזוהי תקיעת השופר הראשונה שהם שמעו מאז הילדות הרחוקה שלהם. הסיפורים המרגשים נותנים כח לתלמידים ותחושה חזקה שהשליחות חשובה ומשמעותית".

המבצע מתקיים כבר קרוב לעשור, במהלכו זכו כבר אלפי יהודים בקיום מצוות השופר. בכל שנה מתחלקים התלמידים לקבוצות קטנות ומתפזרים בשכונות העיר השונות כדי להצליח להגיע לכמה שיותר אנשים בזמן שבין סעודת החג לתפילת מנחה.

במקרים רבים נוצר קשר בין תלמידים לתושבים שמספרים שחיכו להגעתם. "כבר כמה שנים אני הולך לאותו רחוב, בכל פעם אני מגיע גם לאנשים חדשים אבל יש את האנשים הקבועים שכבר מחכים לדפיקה בדלת ונוצר בינינו כבר חיבור מיוחד. בחלק מהמקרים כבר מחכה לנו שולחן עם שתייה ואנחנו מתקבלים בשמחה גדולה", סיפר אחד מתלמידי הישיבה.

צ'רלס נטף, תושב העיר שזוכה לתקיעת השופר בביתו בכל שנה יחד עם המשפחה, פרסם בדף הפייסבוק שלו: "מחמם את הלב והנשמה! תלמידי ישיבת ההסדר מהעיר הסתובבו בבתי התושבים בעיר, תקעו בשופר והסבירו על מנהגי החג".

"ללא ספק תלמידי ישיבת ההסדר בעיר עושים עבודת קודש. הם מביאים שמחת חיים לתושבים, נותנים תחושה נעימה ומבורכת ומזכים אותנו בכל שנה בתקיעת השופר", חתם.