נתניהו וראשי הסיעות סיכמו - ממשיכים יחד בבלוק הימין

שרי הליכוד זאב אלקין ויריב לוין סיפרו לנציגי סיעות הימין: "לפיד קיפל את גנץ במהלך החג. הוא רוצה רוטציה רק בין גנץ לבינו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בתשרי תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הבוקר (רביעי) את ראשי מפלגות הימין, על רקע פיצוץ המשא ומתן הקואליציוני על ידי מפלגת כחול לבן.

שרי הליכוד, זאב אלקין ויריב לוין, סיפרו לנציגי סיעות הימין כי צוות המשא ומתן של כחול לבן ביטל את הפגישה כי "לפיד קיפל את גנץ במהלך החג במטרה לגרור את המדינה לבחירות. לפיד לא רוצה רוטציה בין נתניהו לגנץ אלא רק בין גנץ לבינו".

בתום הפגישה סוכם שראשי מפלגות המחנה הלאומי ימשיכו יחד בבלוק הימין. טרם הוחלט האם נתניהו יחזיר לנשיא המדינה את המנדט להרכבת הממשלה, לאור כישלון המשא ומתן להקמת ממשלת אחדות.

בפגישה השתתפו כל ראשי סיעות המחנה הלאומי, מלבד אריה דרעי ונפתלי בנט שנעדר בשל 'לו"ז אישי' שנקבע מראש. דרעי ונתניהו נועדו הבוקר בארבע עיניים, והשר לשעבר אריאל אטיאס ייצג את ש"ס בפגישת ראשי המפלגות.

בראיון לערוץ 7 אמר הבוקר השר לוין כי לפיד הוא העומד מאחורי סיכול המגעים לממשלת אחדות, ואין מדובר בהערכה או בתחושה בלבד. "אנחנו יודעים. זו לא הערכה. זו עובדה ברורה ופשוטה. בני גנץ מבין במידה רבה את המצב והתחושה היא שהיה רוצה להתקדם ולכן קבע עם ראש הממשלה את הפגישה שהוא קבע להיום, אבל יאיר לפיד מתערב ורוצה להכשיל את התהליך הזה בכל דרך".

לדבריו, נתניהו מתכוון לדבוק בבלוק הימין ואין כוונה לפרק אותו למרות דרישת כחול לבן. ''התחייבנו בבחירות לא להיכנס לממשלה בלי השותפות שלנו ואנחנו מתכוונים לעמוד בהתחייבות הזו, ואין סיבה שלא נעמוד בכך.

''ברור לחלוטין שכל הרצון של 'כחול לבן' והדיבורים על כך שהם לא מוכנים לקבל את זה שאנחנו מגיעים עם השותפות נועד לפרק את החבירה הזו ואז הם יוכלו לעשות הסכם עם חלק מהשותפות שלנו. הם חשבו שהדבר מעשי לפורר את החיבור הזה, אבל החיבור הזה מהודק היטב ומבוסס להבטחות שלנו לציבור וגם על השקיפות שאיפשרה את כהונת הממשלה הקודמת בצורה טובה", הוסיף לוין.