גלעד ארדן: "מצב חירום, להילחם כמו בטרור"

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, מכנס דיון חירום עם בכירי המשטרה בעקבות גל אירועי הרצח והאלימות בחברה הערבית בשבועות האחרונים.

ערוץ 7 , ג' בתשרי תש"פ

מג'ד אל-כרום
מג'ד אל-כרום
צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, יקיים מחר (ה') דיון חירום עם הפיקוד הבכיר של המשטרה, בו יוצגו צעדים חדשים לפריסת כוחות ביישובים הערביים וכן צעדים לשיפור הביטחון במגזר ולהתמודדות עם העלייה החמורה במקרי הרצח והאלימות.

כמו כן, בעקבות האירועים האחרונים, ייפגש השר ארדן עם חברי הכנסת איימן עודה, אחמד טיבי, מנסור עבאס, ומטאנס שחאדה, נציגי הרשימה הערבית המשותפת, על מנת לעדכן אותם בפעולות הצפויות, לדון איתם בצעדים שניתן לנקוט יחד כדי להיאבק באלימות במגזר ולרתום את הציבור הערבי למטרה המשותפת של חיזוק הביטחון האישי במגזר הערבי.

השר ארדן הציב בשנים האחרונות את המאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית בראש סדר העדיפויות של המשרד לביטחון הפנים והמשטרה והושקעו בו משאבים חסרי תקדים, וזאת על מנת לגשר על הפערים ההיסטוריים ארוכי השנים באכיפה במגזר.

"מצב הפשיעה והאלימות בחברה הערבית הוא לצערי בלתי נסבל והטיפול בו נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו", אמר ארדן. ''מדובר במצב חירום ויש להילחם בו מלחמת חורמה כפי שנלחמים בטרור.

''אזרחי ישראל הערבים סובלים סבל רב ואני קורא גם למנהיגות הערבית לקחת חלק פעיל במאבק כדי להוביל יחד את השינוי ההיסטורי ולהביא ביטחון לאזרחי ישראל הערביים", הוסיף השר לביטחון הפנים.