הישג לאוניברסיטה העברית

מי אמר משבר? הפקולטה למדעי הרוח של האוניברסיטה דורגה במקום ה-67 בעולם (קפיצה של 14 מקומות) ע"פ דירוג ה'טיימס'.

ערוץ 7 , ג' בתשרי תש"פ

האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העברית
צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

על פי דירוג Times Higher Education היוקרתי בתחום מדעי הרוח והאמנויות לשנת 2019 שפורסם היום (רביעי), ניצבת האוניברסיטה העברית בירושלים במקום הראשון בישראל וה-67 בעולם במדעי הרוח.

מדובר בעליה מהשנה שעברה, אז דורגה האוניברסיטה במקום ה-81 (עלייה של 14 מקומות).

יש לציין כי הדירוג מתפרסם לאחר שנתיים בהם יש גידול במספר הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטה העברית.

השנה חלה צמיחה של 14% בכמות הנרשמים וגידול של עד 5% בכמות הסטודנטים לתואר ראשון. בשנה שעברה חל גידול של 10% בכמות הסטודנטים שהחלו ללמוד לתואר ראשון. גידול נאה נרשם השנה גם במדדים לגבי תואר שני בפקולטה.

בדירוג Times Higher Education נכללות כ-500 אוניברסיטאות מובילות במדעי הרוח והאמנויות הנבחנות בחמישה נושאים: מחקר, הוראה, ציטוטים של מאמרים, הכנסות חיצוניות ובינלאומיות. הנושאים האקדמיים הנכללים בדירוג זה הם אמנות, שפות, היסטוריה, דתות, אדריכלות וארכיאולוגיה.

פרופ' מיכאל סיגל, דיקן הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית הגיב בשמחה לדירוג: "מדובר בהישג מרשים ומרגש, להיכלל במקום ה-67 בדירוג כזה הוא בהחלט לא עניין מובן מאליו. המקום הגבוה אליו הגענו בדירוג הנוכחי הוא תוצר של השקעה רבה בשנים, מצוינות אקדמית וההערכה הרבה לה זוכה הפקולטה מצד הקהילה הבינלאומית".

"נמשיך לעבוד במלוא המרץ כדי להצעיד את תחום מדעי הרוח להישגים, להצטיין בהוראה ובמחקר במדעי הרוח ולהופיע בדירוג המכובד הזה גם בשנים הבאות", הוסיף סיגל.

נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן, אמר כי "הדירוג של הפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית מחמיא, ומשקף את התסיסה החיובית במדעי הרוח אצלנו שכוללת עליה במספר אנשי הסגל ומספר הסטודנטים. ראוי לציין כי מדי שנה נפתחות תוכניות ותחומי לימוד חדשים המתעדכנים ועוקבים אחר הנעשה בעולם בתחומי מדעי הרוח".