"ההשוואה החוזרת מכאיבה וחוטאת לאמת"

במערכת הפוליטית תקפו את דבריו של יאיר גולן על השוואת הימין לנאצים. "אבסורד שאלוף במיל' משתמש באותן המילים, כמו אחרון האנטישמים"

ערוץ 7 , ד' בתשרי תש"פ

"ההשוואה החוזרת מכאיבה וחוטאת לאמת"-ערוץ 7
אופיר סופר
צילום: חזקי ברוך

ח''כ אופיר סופר (ימינה) תקף את דבריו של ח''כ יאיר גולן, חבר סיעת המחנה הדמוקרטי על השוואת הימין לנאצים.

"ההשוואה החוזרת ונשנית בין מדינת ישראל וגרמניה ערב עליית הנאציזם מכאיבה, יוצרת זילות ובעיקר חוטאת לאמת", כתב ח"כ סופר בחשבון הטוויטר שלו, "מדינת ישראל הינה הישות הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון אשר בה חיים זה לצד זה יהודים ושאינם יהודים, כולם בעלי זכות בחירה וכולם מיוצגים בכנסת ישראל"

ח"כ מוטי יוגב (ימינה) פנה ליאיר גולן שיושבע היום לראשונה כחבר כנסת "‏יאיר גולן ידידי, מציע שאת השוואתך לשואה ולנאצים, תשמור בבטנך. תן לנו לפתוח את הכנסת ה-22 ואת שנת תש"פ, מתוך יותר אהבה, יותר כבוד הדדי, הערכה ואחדות, גם אם יש חילוקי דעות בינינו. שתהיה שנה טובה לך ולכל ישראל"

חברת הכנסת קטי שטרית מהליכוד תקפה אף היא את דברי גולן ואמרה "פעם נוספת מקשר יאיר גולן את החברה הישראלית לחברה הנאצית".

"אבסורד שאלוף במיל' משתמש באותן המילים, כמו אחרון האנטישמים", הוסיפה, "לא מספיקה ההשוואה המקוממת, זילות השואה והעוול שגרם לאנשים רבים בטקס הזיכרון ליום השואה לפני כ-3 שנים, נראה שיאיר גולן הפך את ההשוואה לנאצים למעין תחביב שחוזר על עצמו. הגיע הזמן להגיד די לזילות השואה. יאיר, ביום כינון הכנסת תתנצל עכשיו ויפה שעה אחת קודם".

אלוף במיל' יאיר גולן התייחס הבוקר בראיון למנדי ריזל ב'רדיו 101.5FM' (דרום), לנאום שנשא בטקס יום השואה תשע"ו ועורר סערה ציבורית עזה.

גולן הבהיר כי הוא איננו חוזר בו מהדברים אותם אמר בנאום מעורר המחלוקת, "אני מזכיר שהנאצים עלו לשלטון בצורה דמוקרטית".

"לכן אנחנו צריכים להיזהר בתוכנו, להיזהר היטב, מכך שגורמים קיצוניים בעלי השקפה משיחית לא ינצלו את הדמוקרטיה הישראלית על מנת לייצר פה מציאות שלטונית אחרת", הוסיף גולן.