הרב משה קפיאלאו בוגלה נבחר לרב הקהילה האתיופית בראשון לציון

הרב בוגלה יספק מענה רוחני ל-9000 בני העדה המתגוררים בעיר. ''אני רואה עצמי כרב של כלל הציבור''.

ערוץ 7 , ד' בתשרי תש"פ

הרב משה קפיאלאו בוגלה נבחר לרב הקהילה האתיופית בראשון לציון-ערוץ 7
הרב משה קפיאלאו בוגלה
צילום: המשרד לשירותי דת

הרב משה קפיאלאו בוגלה נבחר היום (חמישי) לרב הקהילה האתיופית בראשון לציון.

בעיר מתגוררים כ-9000 מבני העדה האתיופית ולהם מספר מרכזים קהילתיים ובתי כנסת.

הרב בוגלה (35) הוסמך לרבנות על ידי הרבנות הראשית לישראל, והוא בוגר הישיבה התיכונית 'קריית חינוך' בבית שמש, וישיבת ההסדר 'אורות יעקב' ברחובות. בצה"ל שירת כלוחם בצנחנים. הוא עלה לישראל מאתיופיה בשנת 1999.

"אני מודה לבורא עולם על הבחירה ומקווה שיתקדש שם שמים על ידי", אמר בוגלה. ''בטוחני שרבני העיר יסייעו לי בעבודת הקודש".

בראשון לציון פועלים שלושה בתי כנסת המשרתים את בני העדה האתיופית. "בבית הכנסת בו אני מכהן כרב מתפללים למעלה מארבעה מאות איש. חלק מהמתפללים אינם מבני הקהילה. אני רואה עצמי כרב של כלל הציבור ועוסק במענה הלכתי לכלל הציבור", מדגיש הרב בוגלה. "תפקיד הרב בקהילה האתיופית לא מסתכם רק במתן מענה הלכתי. אני משמש ככתובת לפתרון בעיות שבין הרשויות לבין בני העדה בעזרה וסיוע בשלום בית בקהילה והכוונה בנושא חינוך הילדים".

הרב ראובן וובשת, הרב הראשי לעדה האתיופית, ברך על בחירת הרב בוגלה ואמר: "זה המינוי הראשון אך אנחנו פועלים ליישם את החלטת הממשלה למינוי רבנים וקייסים כפי שהוחלט. אני שמח לבשר שבימים אלו כבר נפתחו מכרזים בערים נוספות. המינוי של הרב בוגלה הוא בשורה לתושבי העיר ראשון לציון. הרב משלב בתוכו ידענות בתורה ונועם הליכות, בטוחני שהוא יקדש שם שמים ברבים".

השר לשירותי דת יצחק וקנין איחל לרב בוגלה "שתזכה לקדש שם שמים. יש לך משימה גדולה והיא לקרב את בני הקהילה למסורת ישראל ולהנגיש עבורם את שירותי הדת. בטוחני שאתה תצליח במשימה".

כזכור, בשנת 2018 החליטה הממשלה להסדיר את שירותי הדת לעדה האתיופית ולהקצות תקנים לרבנים וקייסים מבני העדה שישולבו בתוך המועצות הדתיות ויספקו שירות לא רק לבני העדה. המינוי של הרב בוגלה הוא המינוי הראשון של רב במסגרת החלטת הממשלה.