ראשי הימין מתחייבים: רק נתניהו

ראשי בלוק הימין חזרו בהם - וחותמים על התחייבות לתמוך רק ברה''מ נתניהו כאשר המנדט להרכבת הממשלה יגיע לחברי הכנסת.

ערוץ 7 , ד' בתשרי תש"פ

ראשי בלוק הימין חותמים הערב (חמישי) על מסמך ולפיו הם מתחייבים לתמוך רק בראש הממשלה בנימין נתניהו, במידה והרכבת הממשלה תיכשל והמנדט יועבר לכנסת למשך 21 ימים. כך דווח באתר ''ישראל היום''.

במהלך תקופת 21 הימים, כל ח"כ יכול להציג מועמדות להרכבת הממשלה הבאה. מפלגות בלוק הימין מתחייבות כאמור לתמוך רק בנתניהו.

אתמול סירבו ראשי מפלגות הימין לחתום על המסמך, אך כעת הם הסכימו להתחייב כי יעמדו רק מאחורי ראש הממשלה הנוכחי.

מוקדם יותר היום דווח בערוץ 7 כי נתניהו החל להיערך לקיום פריימריז לבחירת יו"ר תנועת הליכוד, תוך שבועות ספורים. בכך מבקש נתניהו לקבע את מעמדו כיו"ר הליכוד ולמנוע ניסיונות לבצע מהלך להדחתו בתקופה הקרובה.

ח"כ גדעון סער (הליכוד), הנחשב ליריבו הפוליטי הבולט של ראש הממשלה, בתוך המפלגה, רמז בציוץ בטוויטר כי הוא עשוי להתמודד על הנהגת המפלגה מול נתניהו. ''אני מוכן'', הכריז סער ולא פירט מעבר לכך.

התקופה הרגישה מבחינת ראש הממשלה נתניהו היא תקופת 21 הימים לאחר שהנשיא מגיע למסקנה שאף אחד מחברי הכנסת שעליהם המליצו סיעות הכנסת איננו מסוגל להרכיב ממשלה.

במשך תקופת 21 הימים הללו רשאית כל קבוצה של 61 חברי כנסת לבקש מהנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת שמוכן לכך, ללא צורך בהמלצות סיעתיות. במידה שלא מוגשת אף בקשה כזו הכנסת מתפזרת ויוצאים לבחירות חדשות.

תקופת 21 הימים הללו היא תקופה רגישה מבחינתו של ראש הממשלה, וזאת משום שבה הוא איננו שולט למעשה בצעדיהם של חברי סיעתו, ולכן, ככל הנראה, הוא מעוניין לשריין את מעמדו במפלגה.