פתיחה צולעת: סיכום ההפסד של מכבי במוסקבה

ההגנה לא תפקדה, הידיים עוד רועדות ויאניס טימה אחד. סיכום המשחק הראשון של מכבי ביורוליג.

שילה רוזנפלד , ה' בתשרי תש"פ

מכבי תל אביב
מכבי תל אביב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מכבי תל אביב הפסידה אמש (חמישי) לחימקי מוסקבה בחוץ במחזור הראשון ביורוליג.

אם בשנה שעברה היה למכבי תל אביב קשה לעלות להצלבה, אזי שבשנה הנוכחית יהיה למכבי קשה עוד יותר נוכח העובדה שהיורוליג גדל השנה מ16 ל-18 קבוצות, מה שיוסיף עוד 4 משחקים למכבי בעונה הסדירה ביורוליג.

ההשלכות מכך הן כמות הדקות שיקבלו השחקנים כולל המובילים בכל משחק. ובשל העובדות הללו ותוסיפו את העובדה שמכבי תל אביב בשבוע הבא מול ריאל מדריד, אולי הקבוצה הכי טובה השנה ביורוליג, מכבי הייתה חייבת להיות הרבה יותר מרוכזת ומפוקסת מול חימקי ולנצח אותה.

כעת, לאחר ההפסד, הפסד בשבוע הבא מול ריאל ומד הלחץ לקראת הכוכב האדום בשבוע הבא יהיה גבוה מאוד. וכעת קצת מספרים ממשחק הפתיחה:

* הדבר העיקרי שהיה בעוכריה של מכבי תל אביב הוא ההגנה. שחקני מכבי תל אביב נתנו לחימקי שלשות חופשיות פעם אחר פעם. השחקן שהרוויח בגדול מכך הוא יאניס טימה. טוב, זה לא בא בהפתעה, הוא היה מצוין במשחקי ההכנה וגם הערב הוא פתח בסערה את המשחק עם 4/4 ל-3. הוא סיים עם 17 נקודות עם 5/12 מחוץ לקשת בסופו של דבר, אבל עדיין הוא האיש שגרם לתחילת הבריחה של חימקי.

* הדבר השני שגרם להפסד הוא ריבאונדים בהתקפה. 13 ריבאונדים כאלה היו לחימקי מתוך 36 בסה"כ.

* הדבר השלישי הוא ההגנה של חימקי. לא פחות מ10 חטיפות היו לה הערב.

* בכל זאת היו כמה דברים חיוביים שמכבי צריכה לקחת להמשך הדרך. הראשון הוא האחוזים ל-2. הכדורסל המודרני מתבסס על שלשות, תחום שמכבי תצטרך לשפר בהמשך, אבל 65% ל-2 הוא מצוין בהחלט. זה קרה הודות לצמד הגבוהים טאריק בלאק ואוטלו האנטר, שסיפקו יחד 28 נקודות משותפות. גם עומרי כספי תרם בהחלט באקספט הזה עם דיוק של 4/5 מהטווח הזה.

לסיכום, מכבי תל אביב מפסידה שנה שנייה ברציפות במחזור הפתיחה. הצהובים אמנם עשו קאמבק מרשים בסיום בהובלתו של טאריק בלאק המצוין, אך עדיין הפסד הוא הפסד. כדי שהמשחק במדריד מול ריאל בשבוע הבא לא יהיה לפרוטוקול, הצהובים חייבים להדקר את הגנה בדחיפות ולשפר את אחוזי השלשות, כי עם כל הכבוד לקו הקדמי של מכבי, בכדורסל המודרני מנצחים משחקים בזכות השלשות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il