השומרון ישבור את שיא התרמת הדם?

למעלה מ-80 עמדות התרמת דם ייפרסו ביום ראשון בבסיס חטמ"ר שומרון. חיילים ותושבים מוזמנים לתרום דם ולהציל חיים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ה' בתשרי תש"פ

עמדות התרמת דם
עמדות התרמת דם
צילום: מד"א

ביום ראשון הקרוב תיפתח תחנה ענקית להתרמת דם של מד"א בבסיס החטיבה המרחבית שומרון, ביוזמת מפקד החטיבה אל"ם שגיב דהן.

המטרה היא לשבור את השיא הישראלי שעומד כיום על 780 מנות דם בהתרמה אחת.

למעלה מ-80 עמדות התרמת דם ייפרסו ברחבי הבסיס. במבצע ישתתפו 100 מתרימי דם משירותי הדם של מד"א, בהם מתנדבים וכן חיילים מתרימים מגדוד המילואים של יחידת שירותי הדם של מגן דוד אדום. השאיפה היא לאסוף 1000 מנות ובכך לשבור כאמור את השיא הישראלי.

במסגרת המבצע יפתח הבסיס את שעריו עבור חיילי החטיבה ותושבי המועצה האזורית שומרון, שיוכלו להגיע ולתרום דם, בין היתר גם באמצעות הסעות שיעמדו לרשותם על ידי המועצה האזורית.

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "אני מבקש להודות מקרב לב למפקד חטיבה המרחבית שומרון אל"ם שגיב דהן על היוזמה וההירתמות. קיימת חשיבות רבה מאד במבצעי התרמת מנות דם שבבסיסם הצלת חיים, בייחוד בימי החגים, בהם קיים מחסור בדם. שיתוף הפעולה עם צה"ל משלים את התמונה הערכית והמיוחדת המבטאת את היותו של צה"ל" צבא העם. אני מזמין את כל מי שמשרת ומתגורר באזור השומרון לקחת חלק במאמץ ולהגיע לתרום מנת דם".

פרופ' אילת שנער, סמנכ"לית שירותי הדם של מגן דוד אדום: "זו היא דוגמה מצויינת לשיתוף פעולה בין צה"ל למגן דוד אדום -ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, לשילוב זרועות והגדלת המודעות לתרומת דם. כל מנת דם תסייע להציל חיים של 3 חולים או פצועים שזקוקים לקבל טיפול בעירוי דם".

אל"ם שגיב דהן, מח"ט שומרון, אמר "היוזמה הזאת היא בחירה שלנו לסייע בהצלת חיים, מעבר לעיסוק השוטף בשמירה על הביטחון בגזרתנו. אני מזמין את כל תושבי השומרון וגב ההר להגיע לחטמ״ר, ולהירתם לפרויקט החשוב הזה״.