ברני סנדרס סבל מהתקף לב

בית החולים בלאס וגאס אישר כי המועמד הדמוקרטי לנשיאות שאושפז ביום רביעי סבל מהתקף לב. לא ברור אם יחדש את קמפיין הנשיאות שלו.

ניסן צור - ערוץ 7 , ו' בתשרי תש"פ

ברני סנדרס סבל מהתקף לב-ערוץ 7
ברני סנדרס
צילום: רויטרס

שלושה ימים לאחר שאושפז עקב כאבים בחזה, שוחרר המועמד הדמוקרטי לנשיאות, ברני סנדרס, מבית החולים בלא וגאס.

הנהלת בית החולים הודיעה כי סנדרס סבל מהתקף לב ועבר טיפול כירורגי על מנת לייצב את מצבו ולטפל באחד העורקים שנסתם וגרם לאשפוזו. קמפיין הבחירות של סנדרס הושהה עד להודעה חדשה והוא יבלה את הימים הקרובים בביתו במנוחה מוחלטת על פי הוראת הרופאים, כאשר עדיין לא ברור אם מצבו הרפואי יאפשר לו להמשיך במירוץ לנשיאות.

"אני רוצה לרופאים, לאחיות ולאנשי הצוות במרכז הרפואי בלאס וגאס על הטיפול המצוין שהם סיפקו לי. אחרי יומיים וחצי בבית החולים אני מרגיש מצוין, ואחרי חופש קצר אני כבר מצפה לחזור לעבודה".

רופאיו של סנדרס הודיעו כי הטיפול בו עבר "ללא תקלות מיוחדות ועם התקדמות טובה, והוא התבקש להמשיך במעקב עם הרופא האישי שלו". יועצו הבכיר של סנדרס בקמפיין הבחירות, ג'ף וויבר, אמר כי סנדרס יבטל את האירועים הקרובים בקמפיין הבחירות שלו ועדיין לא ברור האם ומתי יחזור כלל לקמפיין.

"סנדרס יקח ימי חופשה אך אנו מקווים שהוא ישתתף בעימות הבא בין המועמדים הדמוקרטים שיתקיים ב 15 באוקטובר", אמר וויבר.

סנדרס אינו נחשב כמועמד בעל סיכויים גבוהים לעמוד בראש המפלגה הדמוקרטית בבחירות, כאשר מרבית הסקרים מצביעים על הסנטורית אליזבת וורן ועל ג'ו ביידן כמובילים במירוץ לראשות המפלגה.