שוטרי רש"פ
שוטרי רש"פ צילום: נאג'ה השלמון. פלאש 90

ארגון 'עד כאן' טוען כי קצין בכיר בביטחון המסכל הפלסטיני פועל כבכיר בארגון 'לוחמים לשלום' מאז הקמתו ב-2006 ויתכן ש"הושתל" בארגון כדי לאסוף מידע על הפעילים הישראלים.

ממסמך פנימי של הביטחון המסכל הפלסטיני שסווג כ'סודי ביותר', אותו חושף ארגון עד כאן לראשונה, עולה כי קצין בכיר במנגנון הביטחון המסכל הפלסטיני מקיים קשר שוטף וקבוע עם פעילה ישראלית בולטת ב'לוחמים לשלום', וכי פעילות הארגון מלווה ומתואמת עם הביטחון המסכל הפלסטיני.

במכתב שנשלח בעבר על ידי ליווא' (אלוף) עיסא אבו עראם, למנהל הביטחון המסכל גנרל זיאד הב-אלריח, דיווח אבו עראם כי מתוכננת פעילות של לוחמים לשלום בהשתתפות של כ-1,000 פלסטינים וישראלים נגד גדר ההפרדה.

אבו עראם מציין במכתב שנכתב בכתב יד על דף רשמי של הבטחון המסכל, כי תיאם את הפעילות עם קצין בכיר בביטחון המסכל בשם ראאד אלהדאר, וכן "בתיאום עם הפעילה הישראלית...הנמצאת ביחסים איתנים ומתמשכים עימו (אלהדאר) בהקשר למשימה זו".

אבו עראם ביקש שמפקד הביטחון המסכל יעדכן את עובדי סניף המנגנון בבית לחם בפעילות הצפויה של 'לוחמים לשלום', ושיורה להם "להעניק להם (את) כל הדרוש להצלחת הפעילות".

ראאד אלהדאר, הינו מחבל מורשע שישב בכלא הישראלי שלוש שנים בגין ניסיון בניית פצצה, זאת לאחר שהיה מבוקש במשך שנה. בצעירותו הצטרף אלהדאר לפת"ח ועסק בפעילות טרור בהן זריקת אבנים, הבערת צמיגים והשלכת בקבוקי תבערה.

עם הקמת הרש"פ בשנות התשעים החל אלהדאר לעבוד בביטחון המסכל הפלסטיני בו הוא עובד עד היום, בדרגת לוטננט קולונל – המקבילה לדרגת סגן אלוף בצה"ל. באפריל 2015 סיים אלהדאר קורס מפקדים של הביטחון המסכל.

אלהדאר הצטרף לפעילות ארגון 'לוחמים לשלום' כשהחל לפעול בשנת 2006, והיה ממייסדי הארגון והוא משתתף מעת לעת בפעילויות בארץ ובחו"ל כנציג 'לוחמים לשלום', כולל בתוך מדינת ישראל.

בארגון עד כאן מציינים כי על-פי החוק, אסור לישראלים לקיים מגעים וקשרי עבודה עם עובדים במנגנוני הביטחון והמודיעין הפלסטינים. עזרא נאווי מבכירי ארגון תעאיוש, שהתפרסם בינואר 2016 כמי שפעל להסגרת מוכרי קרקעות פלסטינים לביטחון המסכל והודה כי הביא למותם של כמה מהם, עומד בימים אלו לדין פלילי בגין חוק זה.

בתגובה לפרסום הכחישו ב'לוחמים לשלום' כי בין פעילי הארגון נמצאים עובדים במנגנוני הביטחון הפלסטינים וטענו כי הם לא מקבלים סיוע מהרשות הפלסטינית, אך הודו כי הם מתאמים את ההפגנות והפעילויות שלהם באופן בירוקרטי בלבד.

בארגון טוענים עוד כי המסמך שאותו מציגים בארגון עד כאן הוא מסמך מזויף ולא מסמך אותנטי של מנגנוני הביטחון הפלסטינים. לטענתם, מדובר בטענות שקריות "אין זו הפעם הראשונה שארגון 'עד כאן' מציג לתקשורת ראיות מבושלות וערוכות המתבררות בדיעבד כפייק ניוז''.

גלעד אך מנכ"ל עמותת 'עד כאן' מסר בתגובה "מדובר בפעילות ארוכת שנים של הביטחון המסכל הפלסטיני בתוך מה שמתקרא 'ארגון שלום', ולא מתוך כוונה תמימה. כניסתו של קצין בכיר בביטחון המסכל במסווה אזרחי לפעילות בתוך ישראל, בזמן שתפקידו הוא לאסוף מידע על ישראלים, מהווה סכנה ביטחונית ומודיעינית, ואני קורא לרשויות האכיפה להתערב באופן מיידי ולחקור את המעורבים בדבר.

יש לנו יותר מיסוד סביר להניח שחלק מהפעילים הישראלים שבאו במגע עם הקצין הפלסטיני מסרו לו מידע לאורך השנים תוך שהם מודעים לתפקידו ולמטרותיו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו