עבודות תשתית - לא בתקופת החגים

עבודות התשתית המבוצעות בלילות החודש האחרון בדרך העולה לירושלים צפויות להיפסק בתקופת החגים.

מיכל לוי , ו' בתשרי תש"פ

ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עבודות התשתית המבוצעות בלילות החודש האחרון בדרך העולה לירושלים - צפויות להיפסק בתקופת החגים.

זאת, לאחר פניית חבר הכנסת אורי מקלב למנכ"ל חברת נתיבי ישראל שביקשו לעצור את העבודות בערבי החגים "ובייחוד בלילות בהם עם ישראל עולה לירושלים ולכותל המערבי לשפוך שיח ולאמירת הסליחות מידי ערב", כלשונו.

במקביל פנה ח"כ מקלב באמצעות מחזיק תיק התחבורה ופיקוח התשתיות חבר מועצת העיר דוד זהר לעיריית ירושלים כי לא יבוצעו עבודות תשתית בכניסה לעיר בערבי החגים ובימי הסליחות.

בעיריית ירושלים ציינו כי לא יתבצעו עבודות אלא אך בתוך האתרי העבודה וללא כל הפרעה לתנועה כמו כן בלילות לא יתבצעו עבודות כלל בכניסה לבירה.

במכתבו למנכ"ל חברת נתיבי ישראל ציין מקלב כי בתקופה האחרונה חב' "נתיבי ישראל" מבצעת עבודות בכביש מס' 1 בדרך ירושלים-ת"א משני צדי הכביש, כשהעבודות מתבצעות בשעות הערב והלילה, בימים האחרונים נתקלו נוסעים רבים בעומסי תנועה כבדים ביותר בדרך זו בשעות הקטנות של הלילה, ואנשים רבים מהמרכז שבקשו לשוב לביתם לאחר אמירת "סליחות" בירושלים או להיפך, נתקעו שעה ממושכת ביותר בכביש כתוצאה מהעבודות הללו.

"העומס הזה מתגמד לעומת העומס הצפוי, בארועי הסליחות הגדולים בשבוע הקרוב. כאשר אלפים רבים של אנשים יעשו דרכם מידי ערב, מערי המרכז לירושלים וממנה, לתחנונים ותפילה, ולאמירת סליחות ברחבת הכותל המערבי. והתנועה תהיה ערה ביותר בלילות בהם צפויים להגיע רבבות רבות של מתפללים מכל הארץ, שכן מדובר בימים גדולים לתפילה ועם ישראל עולה לירושלים לשפוך שיח תפילה ותחנונים".