שר החוץ מאשר:
מקדם הסכמים עם מדינות המפרץ

השר כ"ץ כינה את יוזמת החתימה על ההסכמים, :מהלך הסטורי, שישים קץ לסכסוך ויאפשר שת"פ אזרחי עד לחתימת הסכמי שלום".

ערוץ 7 , ז' בתשרי תש"פ

ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר החוץ ישראל כ"ץ מאשר הבוקר (ראשון) בציוץ בטוויטר את הדיווח אמש לפיו ישראל מקדמת בימים אלו יוזמה לחתימת הסכמי אי לוחמה עם מדינות המפרץ הפרסי הערביות.

"לאחרונה אני מקדם, בגיבוי רה"מ, יוזמה מדינית לחתימת 'הסכמי אי לוחמה' עם מדינות המפרץ הערביות. מהלך הסטורי, שישים קץ לסכסוך ויאפשר שת"פ אזרחי עד לחתימת הסכמי שלום", צייץ השר כ"ץ בטוויטר.

השר כ"ץ הוסיף, "בביקורי באו"ם הצגתי את התוכנית לשרי חוץ ערביים ולשליח האמריקאי גרינבלט. אמשיך לפעול לחיזוק מעמד ישראל באזור ובעולם".

אמש דווח בחדשות 12 כי השר כ"ץ קיים לאחרונה סבב פגישות עם שרי חוץ ערביים ממדינות המפרץ שבמהלכן הציג להם יוזמה היסטורית שמטרתה לסיים את הסכסוך עם מדינות המפרץ, וזאת בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במסגרת הפגישות, שהתרחשו במהלך עצרת האו"ם בניו יורק, הציג כ"ץ את נוסח ההסכם שגובש במשרד החוץ ומוכר על ידי הדין הבינלאומי.

הרעיון העומד בלב המאמצים הוא לנצל את האינטרס המשותף מול אירן כדי לנרמל את היחסים בנושאי מלחמה בטרור וכלכלה. זאת, מתוך הבנה שבשלב הנתון לא ניתן לחתום על הסכמי שלום מלאים עקב הסכסוך הישראלי-פלסטיני. ישראל ומדינות המפרץ סיכמו על הקמת צוותים משותפים שידונו בקידום הרעיון.