פסטיבל מטר על מטר
פסטיבל מטר על מטר צילום: יחצ

פסטיבל ירושלים לשירה" מבית "מקום לשירה", מעניק במה לספרי שירה שיצאו לאור בשנה שחלפה, ובכך פורס פנורמה חיה של רוח התקופה. "מטר על מטר הוא פסטיבל שעוקב באופן שיטתי ולאורך השנה אחרי התרחשויות שונות בשדה השירה - החל מספרי שירה של משוררות ומשוררים צעירים, עבור במבחרים של משוררות שנשכחו, שהתגלו או ששבו למדף, ועד לנעשה בקהילת השירה ובדמויות שמצטרפות ועוזבות אותה", אומרת נועה שקרג'י, משוררת ומנכ"לית משותפת של "מקום לשירה".

הפסטיבל מחדש באופן קבוע לא רק בחשיפת משוררות ומשוררים חדשים ונשכחים, אלא גם בצורות המשתנות והמקוריות של מופע השירה - החל מפאנל וכלה באירועים המוקדשים לקריאת ספר מתחילתו ועד סופו.

משום שהפסטיבל מנוהל ומופק על ידי מוסד ספרות, הוא למעשה שיא של התרחשות, טנא פז שלוקטו ממאורעות השנה האחרונה עבור הכותבים והקוראים. בשולי הדברים, מטר על מטר היה פסטיבל השירה הראשון לשלם למשוררים, ומאידך - הוא פסטיבל חינמי לקהל מתוך אמונה שתרבות גבוהה צריכה להיות מונגשת ככזו לכולם.

הפסטיבל מצטיין ברמה גבוהה של הגשה, במרחבים אקזוטיים, בבחירה מוקפדת של המשוררים וברלוונטיות לשדה ספרות משתנה.

ומוסיף המשורר גלעד מאירי, המשמש כמנכ"ל שותף "הפסטיבל חושף משוררים בני דורות שונים, פואטיקות שונות וקשת רחבה של עמדות פוליטיות וחברתיות בהתאם לחופש האמנותי המלא של הפסטיבל. 'מטר על מטר' הוא פסטיבל מתחדש במובן זה שמדי שנה מופיעים בו משוררים חדשים ומן הסתם רבים מהם צעירים שזה עתה הוציאו לאור ספר ביכורים. במובן זה, הקהל זוכה למפגש בלתי אמצעי עם המשוררים המעצבים את רוח התקופה ובזמן אמת".

השנה יופיעו ב"מטר על מטר" 50 משוררים ומתרגמים, בהם אהרן שבתאי, חדוה הרכבי, שמעון שלוש, ארז ביטון, טינו מושקוביץ ואחרים. הוא יתקיים במרחב קסום של שכונות טלביה, ממילא ומרכז העיר ירושלים (פירוט בפייסבוק של מקום לשירה), הכניסה חינם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו