מיזם 'חופות' מתנצל

מיזם 'חופות' עורר זעם ברשת לאחר פרסום סרטונים שהוגדרו על ידי הגולשים כ"אנטישמיות". הרב עמיחי אליהו תקף: "חרפה והסתה".

ערוץ 7 , ז' בתשרי תש"פ

הרב אהרון ליבוביץ
הרב אהרון ליבוביץ
צילום: עצמי

מיזם 'חופות' של ארגון "השגחה פרטית" עורר בשעות האחרונות זעם רב ברשתות החברתיות, בעקבות פרסום מספר סרטונים שנויים במחלוקת.

מדובר בסרטונים שמטרתם היא לעודד את הציבור לבחור בעריכת חופה שלא דרך הרבנות הראשית, תחת הסלוגן "חופות - חתונה כהלכה בלי השפלה".

אחד הסרטונים הגחיך את קיומה של מצוות הפרשת חלה. סרטון נוסף הציג דמות של "רב" אשר פותח את החופה במעין מופע "סטנד-אפ" וולגרי ושוביניסטי. בסיומו של הסרטו השני נשמע ה"רב" אומר "רק מזומן בבקשה".

הרב עמיחי אליהו, יו"ר ארגון איגוד קהילות כתב בחשבון הפייסבוק שלו, "כמי שעובד ומסייע ל-500 רבנים ורבניות, על מנת שיהיה פה יותר טוב, אני חושב שהסרטון הזה ודומיו הם חרפה והסתה נגד היהדות, הרבנים והציבור היקר שאיתם".

"הגיע הזמן שהציבור ידע לזהות את המחלה הממארת הזו שמתלבשת ופועלת מתוכנו לייצר שנאה וקיטוב כלפי כל מה שמריח יהדות. בשולי הדברים חשוב לציין שהגוף האנטי יהודי הזה, היה זה שאחראי על מיזם 'השגחה פרטית'. כך שאם מתחשק לכם לחזק גוף שהוא על גבול האנטישמיות אתם מוזמנים לאכול במסעדות שלהם. אם אתם יותר בכיוון של זהות יהודית וגאווה לאומית, ראוי להתנזר מהם".

הרב אהרן ליבוביץ׳ מסר בתגובה כי הסרטונים הוסרו, "זמן לבקש סליחה. היום פורסמו מחדש מספר סרטונים שיצרנו בחודשים האחרונים, שבאו להצביע על כשלים כאלו ואחרים במערך הנישואין בישראל. הסרטונים הופקו מתוך כאב אמיתי שאנחנו חשים על המצב הקיים בשטח ומתוך רצון לתקן, למען כלל עם ישראל. עם זאת, הסגנון היה בעייתי ולא ראוי ופגע קשות בחלק מן הציבור. על הפגיעה הזאת אנו מבקשים סליחה מעומק הלב".

"מיזם 'חופות' נועד להציג רעיון בנושא דת ומדינה, ומאבק על הרעיון לא יכול להיבנות על סרטונים מהסוג הזה. אלו ימים של חשבון נפש, חזרה בתשובה וכפרה. מי ייתן וכולנו נדע להיות רגישים זה לזה וזהירים זה בכבודו של זה ולקדש שמו רק באהבה", הוסיף ליבוביץ'.