מזון טבעי לכלבים - זה כדאי

אם אתם מאוד אוהבים את הכלב שלכם, הכתבה הזו בשבילכם.

תגיות: כלבים מזון
תוכן שיווקי , ח' בתשרי תש"פ

מזון לכלבים. אילוסטרציה
מזון לכלבים. אילוסטרציה
צילום: iStock

על פי מחקרים, כלבים יחיו חיים ארוכים ובריאים יותר אם יאכלו מזון איכותי ומאוזן ולא מזון תעשייתי ומעובד כמו המזון היבש.

אם אנחנו, בני האדם, נאכל כל יום ג'אנק-פוד כנראה שגם אנחנו לא נחיה חיים ארוכים ואיכותיים. המזון שמגיע בשקים הוא בדיוק כמו פיצה והמבורגרים ומקצר לחיות המחמד את החיים.

בשנים האחרונות עלתה מאוד המודעות בקרב המזון שכלבים ניזונים ממנו והבינו שגם לכלבים מגיע לחיות חיים בריאים ואיכותיים ובעקבות כך שמו דגש רב בבריאות הכלב, כי לא מספיקה רק האהבה והחום שאתם מעניקים לכלבכם, הבריאות חשובה לא פחות.

לפעמים אנחנו אומרים, "אם אין לנו כוח לבשל בשביל עצמנו, נבשל עבור הכלבים שלנו"? אמנם אתם מתים עליהם, אבל אין לכם באמת כוח או רצון לעשות זאת ולכן הפתרון הכי קל ומהיר זה לתת להם לאכול אוכל יבש, אך אם זאת, המזון הטוב ביותר עבור כלבים הוא זה המכיל 50 מרכיבים מזינים כגון בשר, ירקות, פסטה ואורז מה שמזון יבש לא מכיל והמטרה היא להתאים את האיזון בין כל הרכיבים הללו לבין גילו של הכלב ורמת הפעלתנות שלו ביום יום.

גרגירי המזון היבש עוברים תהליך חימום ששורף את כל הוויטמינים וחומרי הגלם המזינים שצריך לקבל, לא ידוע מה מקור החלבון במזון מסוג זה ומהי כמות הדגנים שהוא מכיל, שבדרך כלל היא מופרזת ואף מהונדסת עם מעט ירקות. כלבים צריכים להיות ניזונים מתזונה שאכלו אבות אבותיו של הכלב בטבע שזה עצמות, שומן, ירקות ובשר.

עם השנים, גרמו לנו להאמין שהמזון הנמכר בשקים הינו הכרחי עבור הכלבים והם לא ישרדו בלעדיו ובעצם בעלי הכלבים מזיקים להם בכך שנותנים לכלב לאכול שאריות מזון שבושל על ידם, מה שהתגלה כמופרך לחלוטין על פי מחקרים.

מזון מעובד גורם להשמנת יתר, שלשולים רבים, בעיות בפעילות המעיים, אלרגיות, נשירת שיער ובעיות בעור. לעומת זאת, מזון טבעי עושה בדיוק ההיפך ומשפר משמעותית כל תפקוד בכל איבר בגופו של הכלב, מחזק את העצמות, שומר על איכות הפרווה ומפחית נשירת שיער, שומר על השיניים, מסייע בגדילה ומפחית ריחות לא נעימים בפה והכי חשוב מאריך את תוחלת החיים.

ככל שהמזון יכיל יותר בשר, דגים ועוף, כך הוא יהיה איכותי יותר, חשוב גם שיכילו דגנים מלאים, שיבולת שועל ואורז לקבלת ערכים תזונתיים, וויטמינים ומינרלים.

חשוב מאוד לזכור כי יש לגוון במזון שאתם נותנים לכלבכם, ככל שהמגוון רחב יותר, כך יקבל יותר חלבונים וערכים תזונתיים טובים יותר.

כל סוג של בשר חשוב לתת, כבש, עז, הודו, בקר, בשר, חזיר, צבי, ארנבת, ברווז ודגים. הבשרים מכילים יותר מים כך שאם צריכת המים שלו יורדת אין מה לדאוג, הוא מקבל אספקת מים מהבשר.