ליאורה ריבלין
ליאורה ריבלין צילום: משה שי, פלאש 90

אושרה אלקיים רונן, רפי בן משה, יורם בר סלע, מיקי גבריאלוב, סלים דאו, תיקי דיין, אלירון טובי, אורי טננבאום, גלי עטרי, ליאורה ריבלין, ולאה שבת הם הזוכים בפרס מפעל חיים של איגוד אמני ישראל (אמ"י) לשנת תש"פ.

השנה יינתן גם פרס מיוחד על תרומה למוסיקה למוטי מלכא שייסד את התזמורת האנדלוסית בישראל, ותרומה לתאטרון לנעם סמל שכיהן כמנכ"ל הקאמרי בין 1992-2017. בנוסף לפרסי מפעל החיים לאמנים ואנשי התרבות השונים יציינו חברי אמ"י 40 שנה ליסודה של האגודה.

אירוע הענקת הפרסים בהנחיית יואב גינאי יתקיים ביום שלישי ה-12 בנובמבר בשעה 20:00 בהיכל התרבות בפתח תקווה.

גלי עטרי
גלי עטרי צילום: Moshe Shai/FLASH90

התכנית האמנותית לערב תכלול בין השאר מופע של התזמורת הייצוגית של פתח תקווה, תזמורת בת 45 נגנים בניצוחו של מיכאל דלמן, אשר תלווה את ביצועי האמנים על הבמה וכן מופע של הרכב הא-קפלה המודרני "סינגלטון" המונה שישה זמרים וזמרות בניהולו המוזיקלי של רון גנג.

יו"ר אגוד אמני ישראל יענקל'ה מנדל: "השנה אנחנו מציינים 40 שנה להקמת איגוד אמני ישראל, שמיום הקמתו נלחם ופועל למען זכויות האמנים בארץ. עברנו דרך ארוכה, וממשפחה מצומצמת של כמה עשרות, הפכנו למשפחת אמנים ענפה עם אלפי חברים, צעירים וגם וותיקים.

''האירוע השנתי להענקת פרסי מפעל חיים שאנחנו מקיימים כבר למעלה מעשור, הוא לא רק חגיגה והזדמנות להוקיר תודה לגדולי האמנים, אלא גם הזדמנות להזכיר שוב לציבור וגם למקבלי ההחלטות, שמדינה ללא תרבות, היא מדינה ללא נשמה, בתקווה שבעקבות המאבקים שלנו, האמנים הצעירים של היום, יוכלו להתבגר בכבוד במדינתם", הוסיף מנדל.