רפי פרץ: אסייע לגשר על הפערים בין נתניהו לגנץ

שר החינוך בטקס פרס הענקת פרסי התרבות היהודית: ממשלת אחדות היא צו השעה וכל רגע שהיא לא קמה זה הפסד גדול לעם ישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בתשרי תש"פ

הרב פרץ
הרב פרץ
צילום: חורחה נובומינסקי

שר החינוך הרב רפי פרץ (הבית היהודי) נאם הערב (ראשון) בטקס הוקרה לזוכי פרס שר החינוך לתרבות יהודית שהתקיים בירושלים.

״בין כֶּסה לעשור, וּלאחר כל-כך הרבה שיח מיותר של פלגנות, כמה טוב להתברך ביצירה מחברת מאין כמוה. 'התורה כולה נקראת שירה', שכּן, במחלוקות הרבות, שאיפיינו את עולם התורה מאז ומתמיד- לא רק שיש מקום לגיטימי לכל דעה, אלא שדווקא הגיוון משביח אותן", אמר פרץ.

לדבריו, ''העושר הססגוני שהתברכנו בו, הוא שהופך את הפסיפס הישראלי והיהודי לכל־כך מיוחד, עשיר ועוצמתי״.

שר החינוך קרא לאיחוי הקרעים בחברה הישראלית לאחר הבחירות, ״אני מייחל ומתפלל לכך, שהדבק המלכד אותנו סביב היצירות הנפלאות, שיצאו תחת ידיכם, ימצא את ביטויו גם בשיח היום-יומי: בכּנסת - ובבית הכנסת; בתקשורת וברשתות החברתיות, ושנשכיל להעדיף את המחבר על המפריד״.בנוגע למגעים להקמת ממשלת אחדות אמר פרץ: ״האחדות היום היא צו השעה. כמי שמכיר את שני האישים היטב, ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני גנץ יכולים לעבוד יחד ולהתכונן יחד מול משימות ואתגרים ביטחוניים, מדיניים וכלכליים. ממשלת אחדות היא צו השעה וכל רגע שהיא לא קמה זה הפסד גדול לעם ישראל. בימים הקרובים אפעל ככל הניתן לסייע ולגשר על הפערים מתוך היכרות אישית והערכה גדולה לפועלם.

״כמו שאנחנו יודעים לעמוד הערב ולחבר בין התרבות היהודית למציאות הישראלית, לתפור חיבור עדין בין היהודי לישראלי - כך צריך גם להיות במציאות הפוליטית. לבנות גשר שיחבר בין הצדדים השונים. זו משימה לא פשוטה אך היא אפשרית. אני יודע, שבמציאות הנוכחית זה נשמע קצת אוּטוֹפִּי,
אבל איך כתב וְשר ישי ריבו? - 'הכל אפשר רק אם נרצה, המחפש תמיד מוצא, גם אם הוא נמצא אי שם, הרחק בקצה'", כך פרץ.