בעקבות מהומה בטיסה: שלושה נוסעים ישראלים נעצרו במולדובה

ע"פ החשד, השלושה ששבו מביקור באומן, הורדו מהטיסה לאחר שסירבו להסגיר נוסע שעישן בעלייה למטוס.

ערוץ 7 , ח' בתשרי תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: איסטוק

שלושה חסידי ברסלב שהיו בדרכם ארצה ממולדובה נעצרו על ידי המשטרה המקומית בעקבות מהומה שפרצה במטוס.

על פי החשד, השלושה נעצרו לאחר שסירבו להסגיר נוסע שעישן בדרכו למטוס, דבר המנוגד לחוק האוסר עישון בכל שטח שדה התעופה, מלבד במקומות המיועדים לכך.

השלושה, שביקרו באומן, אוקראינה - מקום קבורתו של ר' נחמן מברסלב, עלו לטיסת "אייר מולדובה" מקישינב לישראל. לטענת אחת הדיילות, לאחר שביקשה מהנוסע לחדול ממעשיו, היא הותקפה ע"י אחת הנוסעות, שהתערבה בשיחה ודחפה אותה.

במקום התפתחה מהומה תוך עימותים פיזיים וקריאות "נאצים! גרמנים!" לעבר אנשי הביטחון, שמצידם הזעיקו את המשטרה המקומית. התקרית הובילה למעצרם של האישה, בעלה ואחיו של הבעל, כבן 17. לאחר התערבות הרב הראשי של מולדובה, נשלחו השלושה למעצר בית.

נתן שמאי, אחד מהשלושה שנעצרו, סיפר לתוכנית "שש עם אמנון לוי": "בחור שעישן במדרגות המטוס סורב ע"י הדיילים לעלות לטיסה. התפתחה מהומה במקום, ואני בסה"כ עזרתי לו בשיחה עם אנשי הביטחון מכיוון שלא ידע אנגלית. פתאום הגיעו השוטרים ועצרו אותנו באלימות ובכוח, שמו אותנו בתא מעצר במשך כמעט 30 שעות, עם מיטה מאבן ובור שפכים, בלי תנאים בכלל. הדרכונים שלנו אצלם - כל מי שיכול לעזור כדי שנחזור לארץ, שיפעל".

על פי הדיווח באתר חדשות מקומי, משפטם של השלושה יתקיים ביום רביעי, יום כיפור, והם צפויים לקבל קנס שנע בין 7,500 ל-13,500 שקל או מאסר של עד חמש שנים.