מסעדת Le Marais בניו יורק: משובחת ומדויקת

הזכרונות מ״לה מארה״ לא הרפו ולכבוד יום ההולדת שלי שמנו פעמינו לעיר. חומר גלם משובח, טיפול נכון בבשר והיד במטבח מדויקת ומיומנת.

אורית שטרן , ח' בתשרי תש"פ

ליד הטיימס סקוור במנהטן
ליד הטיימס סקוור במנהטן
צילום אילוסטרציה: ISTOCK

כמה רציתי לחזור למקום הזה. מהרגע שחזרנו לניו יורק, הצקתי לבן זוגי: ״הפעם אנחנו לא מתעצלים. אנחנו ניקח את ה-Q ונטרטר עצמנו לעיר״.

במרבית המקרים, השארנו את הנחרצות והשאיפות בבית והעדפנו לצאת לסביבה הקרובה (ברוקלין).
בסך הכל, יש שם אופציות לא רעות בכלל, והעייפות לרוב הכריעה את הכף והשאירה אותנו יחסית קרוב לבית.

אבל, הזכרונות מ״לה מארה״ לא הרפו ולכבוד יום ההולדת שלי, שמנו פעמינו לעיר.

אז מה יש במקום הזה שגרם לי לחשוב עליו אחרי שלוש שנים של היעדרות? יש שם את הסטייקים הכי טעימים שיצא לי לאכול.

מקום עם תפריט צרפתי קלאסי קבוע ופשוט למדי, לא מתיימר, בלי בשורה קולינרית מיוחדת, בלי בישול מולקולרי או בוואקום או כל אופנה אחרת.

אכלנו כבר בכמה מקומות בעיר, והמקום הזה עדיין לטעמינו מנפיק את הסטייקים הטעימים ביותר באיזור. משהו שם עובד מאוד נכון ומדויק. המקום מחזיק גם בקצביית בוטיק (אפשר לקנות סטייקים שהם מיישנים להכנה בבית). חומר הגלם שלהם משובח, הטיפול בבשר נכון והיד במטבח מדויקת ומיומנת.

הזמנו סטייק Rib eye שהיה עשוי בצורה מושלמת (ביקשנו מדיום) והיה מתובל בצורה מדויקת בלי קישוטים מיותרים (לא חושבת שיש שם מעבר לפלפל שחור ומלח). מי שרוצה, יכול לבקש רוטב לסטייק שיגיע בצד. המנה מגיעה מלווה בסלט ירוק ובצ׳יפס פריכים וטעימים (שוב, עשויים לפי הספר). למנה אחרונה לקחנו מוס שוקולד שהיה מעולה בעיניי (יותר בסגנון המתקתק מאשר המריר). מציינת שהם גם מביאים לחם פתיחה טעים וטרי (מעין פרוסות של בגט) עם שמן זית מריר בצד. פשוט טעים כאן.

מי שרוצה לאכול סטייק טעים ולא מתחכם שעשוי היטב בלי להסתבך יותר מדי, שיגיע לכאן. המקום גם ממוקם מצוין (ברחוב 46 באיזור הטיימס סקוור). שמועות אומרות שאפשר גם להשיג כאן גם בקר וואגיו. לא בדקתי כי אין לי האמצעים לחלום להזמין את זה, אבל מאחר ויש שם קצבייה שווה במקום, אני לא אתפלא אם השמועות נכונות. כדאי בהחלט לבדוק איתם.

כמובן שיש שם דברים נוספים בתפריט, אבל כולם מגיעים בגלל הסטייקים והבשר הנדיר במקום.

ועד לפעם הבאה
Mon amour, je sais que tu m'attends

———

פורסם בקבוצת ״דתילישס״ בפייסבוק - הבית לחובבי אוכל כשר