זמורה: מקווה שהצדק יצא לאור

בית המשפט הצבאי לערעורים במחנה עופר התכנס בצהריים (שני) לקראת מתן ההחלטה בערעור הפרקליטות הצבאית נגד זיכוי המחבל שדקר את נירית זמורה מעבירת הניסיון לרצח.

לדברי עו"ד בליכר המייצג את זמורה, "לאחר הדיון בערעור נראה שאין עוד ספק לאיש על כך שהיה צריך להרשיע את המחבל בניסיון לרצח. המחבל ניסה לרצוח את נירית בשל היותה יהודייה, כפי שעשו ומנסים לעשות חבריו הרצחניים של המחבל וכפי שמורים ומסיתים לכך בלא הפסקה כלי התקשורת של הרשות ומנהיגי הערבים".

עוד הוסיף, "אנו מצפים שבית המשפט הצבאי לערעורים לא יעצום את עיניו מול ניסיונות הרצח וההשמדה האכזריים כלפי אזרחי ישראל, וירשיע את המחבל בניסיון לרצח. אנו תקווה שבית המשפט יורה להשית על המחבל עונש אשר יהלום את חומרת המעשים ושיוסיף הרתעה כלפי הרוצחים הפוטנציאלים מסביבת המחבל".

נזכיר כי בדיון בערעור, שהתקיים לפני חמישה חודשים, פנתה נירית זמורה לשופטים, שבה ותיארה את רגעי הפיגוע, את ניסיונו של המחבל להוציא את הסכין מגבה ואת ההתמודדות שלה ושל משפחתה לאחריו.

"חשתי בגבי חבטה חזקה. עד היום אני זוכרת את הקול של החבטה הלא רגילה הזאת.. הייתי מופתעת ואף פלטתי קריאת הפתעה, בעוד הפוגע ממשיך להתעסק במשהו בגבי. אחר כך הבנתי שעשה ניסיון להוציא את הסכין מגבי. חשתי שרגל שמאל חלשה וקרסתי במקום. מעדי ראיה שמעתי שהרוצח קרא קריאת אללה הוא אכבר ורץ עם סכין שלופה.. מאז ועד היום משפחתי ואני מתמודדים עם כל ההשלכות של הפיגוע והפציעה".

עוד הוסיפה זמורה "אני אומרת לכם, תקיפת אישה מאחור הוא מעשה פחדנות. מרחק הפגיעה היה קרוב ללב. היה פה זלזול בכל משפחות ישראל. עם ישראל הוא עם הנצח, אתם יכולים לפגוע בבודדים, ואני מבקשת מבית המשפט במקרים כאללה לתת את העונש המקסימלי. אני תוהה מי מוכן להגן על רוצח כזה.. אני בטוחה בניצחון של עם ישראל ושל האנושות".

לאחר הדיון תיארה זמורה את תחושותיה "בסך הכל רוח הדברים נשמעת לי הפעם חיובית. אני מקווה מאוד מאוד שאני לא טועה, כי בפעם הקודמת התאכזבתי מאוד, יצאתי עם תחושה מאוד קשה. אני מקווה שהפעם האמת תצא לאור. אני רוצה לומר תודה בהזדמנות הזו לארגון חוננו ולחיים (בלייכר) בפרט, ולחבר'ה מהפרקליטות שעשו עבודה מצוינת".