אלכסנדריה אוקסיו-קורטז
אלכסנדריה אוקסיו-קורטזצילום: רויטרס

חברת הקונגרס הדמוקרטית אלכסנדרה אוקסיו-קורטז, טוענת כי נשיא ארה"ב טראמפ נוהג באנטישמית כלפי יו"ר ועדת המודיעין של בית המחוקקים אדם שיף.

"טראמפ עוסק באנטישמיות מכוונת, ארסית וממוקדת כלפי שיף. אני תוהה מדוע אף אחד לא טורח להוקיע את זה במיוחד לאור התגברות האנטישמיות", טענה אוקסיו-קורטז.

הנשיא האשים בימים האחרונים את שיף ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי בשיקולים לא כשרים בניסיון להדיחו. "פלוסי ידעה על שקריו של אדם שיף לקונגרס. זה הופך אותה ואותו לאשמים בפשעים ואפילו בבגידה. אני מניח שזה אומר שהם וכל מי ששיתף איתם פעולה צריך להיות מודחים מיד", צייץ טראמפ הלילה (שני).

ראוי לציין כי התגובות לאוקסיו-קורטז שכתבה את הדברים בחשבון הטוויטר שלה נעו בין תזכורת לכך שבתו, חתנו ונכדיו של הנשיא יהודים, לבין האמירה שאיש לא זכר ששיף יהודי, עד שחברת הקונגרס הזכירה זאת.

אחרים העלו תהיות מדוע דווקא היא דואגת לנושא האנטישמיות. זאת בשל התבטאויות שונות שלה שעוררו זעם רב בקרב יהודי ארה"ב. רק בחודש יולי טענה שהשוטרים האמריקניים הפועלים בגבול המדינה הם כמו 'שומרים במחנות ריכוז'.

אוקסיו-קורטז מזוהה מאוד עם הגישה האנטי-ישראלית בקונגרס וחברותיה הטובות הן אילהאן עומאר וראשידה טאליב, יחד עימן אף פעלה נגד הנשיא בעבר.