עצת הזהב של הרב אליהו לבני הנוער

אמש נערך סיור סליחות בירושלים, של מרכזי הנוער של OU ישראל. "אדם צריך לבוא להורים שלו ולהגיד להם 'אני כל כך אוהב אתכם'".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' בתשרי תש"פ

עצת הזהב של הרב אליהו לבני הנוער-ערוץ 7
הרב אליהו עם חניכי OU
צילום: יוסי רוזנבויים

400 בני נוער ממרכזי הנוער של OU ישראל התכנסו אמש (שני) לאמירת סליחות בבית הכנסת הגדול בירושלים בהשתתפות רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, חבר הכנסת אופיר סופר, מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן וסמנכ"ל OU ישראל חיים פלזנר.

"אני רוצה לתת לכם במתנה עצת זהב שלמדתי מאבא שלי, הרב אליהו, שזכיתי לגדול בבית שלו" אמר הרב שמואל אליהו לבני הנוער, "היא יכולה להפוך את החיים שלכם לטובה אבל היא דורשת מאמץ. 'מוות וחיים ביד הלשון'. כשאדם אומר 'ה' יעזור, החיים ככה ככה' אז הוא גם ירגיש ככה, המילים שלו משפיעות עליו לרעה.

''לעומת זאת מי שיסתכל על העולם בצורה חיובית ויגיד כל הזמן 'החיים גן עדן ישתבח שמו', החיים יתהפכו לו והם יאירו לו לטובה. מי שמדבר בצורה חיובית, הקב"ה פותח לו שערים. יש כאלה המלאים בטענות כרימון כלפי ההורים שלהם. הם לא רואים כמה טוב ההורים שלהם עשו להם. אדם צריך לבוא להורים שלו ולהגיד להם אבא ואמא אני כל כך אוהב אתכם".

במהלך הערב התקיימה הופעה של 'להקת הזולה', המורכבת מנערים ואנשי צוות מ'הזולה של חצרוני' מבית OU ישראל. חברי 'הזולה' הכניסו את הצעירים לאווירת הסליחות כאשר ניגנו את הפיוטים "אדון הסליחות", "יה שמע אביונך" ועוד.

בסוף השיעור, יצאו החניכים לסיור סליחות ברחבי העיר העתיקה, שם עברו מסע התעוררות משולב במסע אישי של מחשבות וסיכום שנה, כאשר בשיא המסע והתהליך החניכים הגיעו לרחבת הכותל המערבי לאמירת סליחות המונית.

סמנכ"ל OU ישראל חיים פלזנר, אמר "אני מאחל לכולנו שנזכה לצאת ממקום אחד ולהיות בסוף המסע הזה במקום אחר. אני מציע לכם לא לחשוב על יעדים רחוקים ושינויים מרחיקי לכת, אלא מספיק לקחת על עצמכם דבר אחד קטן שאתם מתמידים בו. ברגע שהוא כבר מושרש אצלכם אתם יכולים לעבור לאתגר הבא ובסוף אתם תגיעו בזכות השינויים הקטנים הללו לשינוי אחד גדול".

סיור סליחות בירושלים
צילום: לשכת ח"כ סופר