יום כיפור בחטיבת הנח"ל: מלאי נחישות, חדות ולהט

רב חטיבת הנח"ל באגרת לחיילים לקראת יום הכיפורים. "אתם לא רק מתפללים עבור עצמכם, אתם פועלים למען עם ישראל".

סרן הרב בצלאל הלר , ט' בתשרי תש"פ

יום כיפור בחטיבת הנח"ל: מלאי נחישות, חדות ולהט-ערוץ 7
סרן הרב בצלאל הלר
צילום: דובר צה"ל

אנו ניצבים היום בפיתחו של יום הכיפורים ובפיתחה של שנה חדשה.

זכינו בימים האחרונים, ימי הסליחות והרחמים, לצעוד יחד עם כאלף וחמש מאות חיילי חטיבת הנח"ל אל העיר העתיקה בסיורי הסליחות. התחברנו אל ההיסטוריה שלנו, אל ירושלים שלנו ואל הלב שלנו.
אל מול אבניה העתיקות של ירושלים קיבלנו דרישת שלום מעם ישראל לדורותיו שקיווה וייחל אלפיים שנות לימים בהם יצעדו חייליו באלפיהם, ברחובותיה.

ואתם צעדתם, התחברתם אל ירושלים העתיקה ואל ירושלים שבלב.
בשעת ליל מאוחרת חזרתם כל גדוד אל משימותיו.

את תפילות ראש השנה, סעודות החג כמו גם את יום הכיפורים שלפיתחנו, רבים מאיתכם יעשו בפעילות או בכוננות. זכות גדולה נפלה בחלקכם! שכן אתגר גדול ניצב בפני כל יהודי המתפלל את תפילות הימים הנוראים, לחבר עצמו לכל עם ישראל, להתפלל גם על הכלל ולא להתרכז בשאיפותיו המצומצמות בלבד.

אבל לכם, חיילים יקרים, זה בא בטבעיות, אתם לא רק מתפללים עבור עצמכם, אתם פועלים למען עם ישראל.

מתוך תקופת חיים שלמה אותה אתם מקדישים לו, מדירים שינה מעינכם ומוסרים נפשיכם למענו, למען האב והאם, ילדיהם הקטנים, הוריהם וזקניהם, כדי שיוכלו לשבת בטח ולסעוד את סעודות חגי תשרי בהשקט וביטחה.

ערב יום הכיפורים נציין גם ארבעים ושש שנה לאותה המלחמה. עתה, בסופה של תקופת האימון החטיבתי אנו מוכנים מתמיד, וכראשי תיבותיה של חטיבת הנח"ל- כולנו מלאי נ'חישות ח'דות ול'הט! מוכנים אלי קרב ומיומנים מאי פעם; חיילים ומפקדים, לוחמים ותומכי לחימה.

בפיתחה של שנת ה'תש"פ נאחל לנו ולכל עם ישראל ונתפלל לאבינו מלכנו שיַדְבֵּר שׂוֹנְאֵינוּ תַּחְתֵּינו, וִיעַטְּרֵנו בְּכֶתֶר יְשׁוּעָה וּבַעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן ויתן שלום בארץ ושמחת עולם ליושביה.

שנה טובה!
רב חטיבת הנחל, סרן בצלאל הלר