בעקבות הפיגוע: אבטחת הנבחרת תוגברה

הפיגוע בגרמניה שכוון במקורו כנגד יהודים בבית הכנסת ונכשל, הביא להגברת האבטחה סביב נבחרת הכדורגל של ישראל שתשחק היום באוסטריה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א בתשרי תש"פ

Police officers at site of shooting in Halle, Germany
Police officers at site of shooting in Halle, Germany
Reuters

נבחרת ישראל תעלה הערב (חמישי) למשחקה החשוב ביותר בקמפיין מוקדמות יורו 2020 כשתתמודד בוינה נגד נבחרת אוסטריה על ההזדמנות האחרונה להישאר בתמונת ההעפלה לשלב הבא, פלייאוף המוקדמות.

כזכור, בארץ הפתיעו הישראלים את האוסטרים כשגברו עליהם בתוצאה 2:4 עם שלושער מרשים של ערן זהבי, אך מאז עבר הרבה זמן ואוסטריה היא זו שתפסה את המקום השלישי בהפרש של נקודה מישראל וחזרה להיות הנבחרת המרשימה שהייתה בכל השנים האחרונות.

וכאילו המשחק לא מספיק קשה עבור הישראלים, אלה צריכים להתמודד עם שני עניינים נוספים שלא קשורים ישירות לצד המקצועי.

מצד אחד סמיכות המשחק ליום הכיפורים. השחקנים הישראלים סיימו אמש את הצום וכעבור חצי שעה כבר היו במגרש לאימון המסכם. השני שגם הוא קשור לעיצומו של היום הקדוש, הוא מה שארע לא רחוק מהם, על אדמת גרמניה.

הפיגוע הקטלני בו נהרגו שני אזרחים וכוון במקורו לפגיעה ביהודים המתפללים בבית כנסת בעיר האלה שבגרמניה, הביא להגברת האבטחה סביב הנבחרת.

אנשי הביטחון ביקשו מאנשי ההתאחדות והשחקנים להיות ערניים, זאת מאחר שגם באוסטריה כמו בגרמניה יש לא מעט גילויי אנטישמיות ברחובות.

גילויי האנטישמיות הרבים ברחבי אירופה שלאחרונה הלכו וגדלו הביאה לכך שמראש האבטחה סביב הנבחרת הייתה גדולה ומוגברת, אך בעקבות ניסיון הפיגוע בגרמניה כנגד יהודים, תיגברו עוד יותר כוחות הביטחון הישראלים והאוסטרים את נבחרת הכדורגל.

בשעה 21:45 שעון ישראל, תצטרך הנבחרת הלאומית להתנתק מהכל במטרה אחת - לנצח ולהישאר בתמונת המאבק על המקום השני בבית ז'. קל זה לא יהיה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il