אחמד טיבי: גנץ יפנה אלינו באופן פומבי אם יקבל את המנדט מהנשיא

"הוכחנו שאנחנו הנהגה אחראית שרוצה להשפיע", אמר ח"כ טיבי. ''ממיעוט נרדף של נתניהו הפכנו להיות מיעוט שרודף את נתניהו".

ערוץ 7 , י"א בתשרי תש"פ

אחמד טיבי
אחמד טיבי
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת לא מסתיר את רצונו להיות חלק מקואליציית השמאל שבני גנץ ינסה להקים אם יקבל מהנשיא את המנדט להרכבת הממשלה

"אין לי ספק שגנץ יפנה אלינו באופן פומבי אם יקבל את המנדט מהנשיא", אמר טיבי בריאיון לאריה ארליך ויוסי אליטוב בכאן רשת ב. עוד אמר טיבי: "הוכחנו שאנחנו הנהגה אחראית שרוצה להשפיע. ממיעוט נרדף של נתניהו הפכנו להיות מיעוט שרודף את נתניהו".

טיבי הוסיף כי ייתכן ויהיו בחירות נוספות: "אנחנו דוהרים אל בחירות, אבל יכול להיות שנהג הקטר יבלום לבסוף. הבעיה היא שאני לא יודע מי הנהג. כדי שלא יהיו בחירות מישהו צריך לחזור בו מהבטחת הבחירות לציבור. נתניהו, גנץ וליברמן מתבצרים".

מוקדם יותר התייחס גם שר החינוך רפי פרץ לכישלון המגעים להקמת ממשלת אחדות, והביע תמיהה על תמיכת ציבור דתי בכחול לבן: "כשאנשים דתיים הולכים עם מי שמדבר על ממשלת אחדות חילונית – זה לא הגיוני ולא ראוי בעיניי".

לאחר מכן הוסיף כי לטעמו מקומה של הציונית הדתית הוא לגשר בין הימין לשמאל: "מקומה של הציונות הדתית הקלאסית זה גשר בין ימין ושמאל, גשר בין דתיים וחילונים. גם בני גנץ יודע את זה. אני מאמין שנמצא את הדרך להיות גשר ולהיות שותפים בממשלת אחדות לאומית".