יוסי כהן
יוסי כהן צילום: Flash90

ראש המוסד יוסי כהן אומר כי חיסול מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני אפשרי, אם כי סולימאני עדיין לא נמצא ברשימת החיסולים של ישראל.

את הדברים אמר כהן בריאיון לעיתון החרדי "משפחה", שציטוטים ממנו פורסמו בערוץ כאן 11 על ידי העיתונאי רועי שרון.

"עם כל הכבוד לדברי הרהב שלו (סולימאני), הוא עוד לא בהכרח עשה את הטעות שתכניס אותו למועדון היוקרתי של רשימת המחוסלים הפוטנציאליים של המוסד. הוא יודע מצוין שחיסול פוטנציאלי שלו הוא לא דבר בלתי אפשרי", אמר ראש המוסד.

בריאיון התייחס כהן לאפשרות שייכנס לפוליטיקה וסיפר שאנשים אמרו לו שהוא "יכול להיכנס לנעליו של נתניהו".

במסגרת הראיון הגיב ראש המוסד לדברים שאמר סולימאני עצמו לפני כעשרה ימים. בריאיון נדיר שהעניק לטלוויזיה האיראנית, אמר סולימאני כי ישראל פספסה ב-2006 הזדמנות לחסל אותו, את מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ואת ראש הזרוע הצבאית של הארגון בזמנו, עימאד מורנייה. לדבריו, השלושה שהו יחד במעוז חיזבאללה ברובע הדאחיה באחד מלילות המלחמה, שעה שצה"ל הפציץ את הבניינים הסמוכים לחמ"ל הארגון בו שהו. "חשתי סכנה רצינית לחייו של נסראללה", סיפר.

עוד אמר כהן על סולימאני: "פעילותו מוכרת ומורגשת בכל מקום, אנחנו מכירים אותה ונלחמים בה. אין ספק שהמערך שהוא הקים מהווה אתגר משמעותי למדינת ישראל". על איום הגרעין האיראני אמר: "אנחנו רוצים שיהיה ברור לכולם - אנחנו נעשה הכול, אבל הכול, כדי שלאיראן לא יהיה גרעין צבאי. או שנטרפד את זה בהסכם או בדרכים אחרות. כל האופציות על השולחן".

כשנשאל על חיסול מחבלי חמאס, אמר ראש המוסד כי מתבצעים חיסולים והארגון מסתיר זאת. "מתבצעים לא מעט חיסולים", אומר כהן, "אבל האויב שינה אסטרטגיה. הוא כבר לא ממהר לייחס אלינו חיסולים, משיקולים שלו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו