מועצת יש"ע - של הציונות הדתית? "טעות בידיך"

קונסול ישראל בניו יורק דני דיין העיר לשר החינוך רפי פרץ לאחר שטען כי מועצת יש"ע היא "חלק ממוסדותיה המפוארים של הציונות הדתית".

ערוץ 7 , י"א בתשרי תש"פ

מועצת יש"ע - של הציונות הדתית? "טעות בידיך"-ערוץ 7
דני דיין
צילום: ערוץ 7

דני דיין, קונסול ישראל בניו יורק ולשעבר יו"ר מועצת יש"ע, הגיב בחשבון הטוויטר שלו להתבטאות של שר החינוך הרב רפי פרץ ולפיה מועצת יש"ע היא חלק ממוסדות הציונות הדתית.

''כבוד השר, טעות בידך. מועצת יש״ע - שהיה לי הכבוד העצום לעמוד בראשה 6 שנים - היא חלק בלתי נפרד מוסדותיו המפוארים של עם ישראל. חלקה של הציונות הדתית בה חשוב אך אינו בלעדי", כתב דיין.

''כשהנהגתי את מועצת יש״ע הקפדתי ששום מגזר לא יינכס אותה לעצמו. אני תקווה שממשיכיי מקפידים על כך אף הם. גמר חטיבה טובה!", הוסיף הקונסול.

כאמור, דני דיין הגיב לציוץ של שר החינוך פרץ, בו סיפר על פגישה עם ראשי מועצת יש"ע יגאל דילמוני וחננאל דורני וטען כי מועצת יש"ע היא חלק ממוסדות הציונות הדתית: ''בפגישה עם ראשי המועצות ביו"ש, הבהרתי באופן חד משמעי שלא נוותר על גרגר אחד מארץ ישראל. נעשה הכל על מנת להבטיח איכות חיים לתושבים בתשתיות כבישים ובניה", כתב פרץ.

''מועצת יש"ע היא חלק בלתי נפרד ממוסדותיה המפוארים של הציונות הדתית ואנו נמשיך ללכת יד ביד בשותפות מלאה ובעזרה הדדית למען עם ישראל", הוסיף.