גל גדות
גל גדותצילום: רויטרס

כוכבת סדרת הסרטים "וונדר וומן", השחקנית הישראלית גל גדות, תגלם את דמותה של אחת מחסידות אומות העולם המפורסמות ביותר בסרט חדש על החיים בגטו ורשה.

גדות הודיעה כי היא ובעלה, ירון ורסנו, שהקימו לאחרונה את חברת ההפקות Pilot Wave, יפיקו את סרט המותחן החדש בשם "אירנה סנדלר" ויביא את סיפורה של חסידת אומות העולם המפורסמת.

סנדלר היתה אחות קתולית פולניה שניצלה את תפקידה על מנת להיכנס לגטו ורשה ולהבריח בעזרת מסמכים מזוייפים אלפי ילדים יהודים אל מחוץ לגטו. בדרך זו היא הצילה 2500 ילדים יהודים, וגם לאחר שנעצרה ועונתה על ידי אנשי הגסטפו סירבה להסגיר להם את שמות הילדים אותם הצילה. על פעולותיה זכתה סנדלר בתואר "חסידת אומות העולם" ואזרחות כבוד של מדינת ישראל.

סנדלר הלכה לעולמה בשנת 2008 בפולין, בגיל 98. גדות ובעלה יחברו אל ענקית הקולנוע "האחים וורנר" על מנת להפיק את הסרט שיביא את סיפור חייה של סנדלר וחיי היהודים בגטו ורשנה תחת הכיבוש הנאצי.

גדות עצמה פירסמה פוסט בו כתבה כי "חברת Pilot Waveממריאה! אני כל כך מתרגשת שסוף סוף זה קורה. ירון ורסנו ואני עובדים על כך כבר זמן רב, ואני לא יכולה לחכות על מנת להחיות את כל הסיפורים המדהימים שאנו עובדים עליהם עם השותפים המוכשרים שלנו. כמפיקים, אנו רוצים לעזור להביא סיפורים שהעניקו לנו השראה.

חברת Pilot Wave תיצור תוכן המקדם את נקודת המבט והחוויות של אנשים מיוחדים ותפיק סיפורים בעלי השפעה שמטרתם להצית את הדמיון".