ידיעות אחרונות. ארכיון
ידיעות אחרונות. ארכיון Photo by Maxim Dinshtein/Flash90

השחקנית מיקה אלמוג, נכדתו של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז''ל, פוטרה מעבודתה בעיתון ''ידיעות אחרונות'' לאחר שמונה שנים שבהן כתבה טור שבועי במוסף ''7 ימים'' שהתפרסם בכל סוף שבוע.

היא בישרה על כך בדף הפייסבוק שלה, ''והרי החדשות, וסופן תחילה: פוטרתי מידיעות אחרונות.
שיקולי עריכה, היה ההסבר שניתן, 'העיתון משתנה' – ועם ההסבר הזה קשה להתווכח. העיתון אכן משתנה.

''אז אני לא מתווכחת. אחרי כמעט שמונה שנים של טור שבועי, שלוש ראשונות ב'מוסף הארץ' וקרוב לחמש ב'שבעה ימים', אני מפנה זמן בשבוע ומקום בראש לדברים חדשים, וגם לכמה שמחכים כבר לא מעט זמן ליום שבו לא יהיה לי דדליין שבועי, ואוכל לעצור את הספרינטים ולהתמסר למרתון''.

אלמוג הודתה לקוראים וגם לאנשי העיתון, ''תודה לעפרה העורכת הנפלאה שלי, לרות המאיירת הנהדרת, למזל על הגרפיקה המעולה, לשני מזכירת המערכת המצוינת, ולרון ירון, העורך הראשי הקודם של "ידיעות אחרונות", שהביא אותי לעיתון. אני מברכת ומודה גם על ההזדמנות להתחלה חדשה – אני בניגוד לרבים דווקא ממש אוהבת שינוי''.

בנוגע לשינויים שעובר ''ידיעות אחרונות'' טענה אלמוג כי מדובר ב''תהליך רחב, שביטול הטור שלי הוא רק חלק קטן ממנו – חשוב לי שיהיה ברור שאני עומדת מאחורי כל מילה שכתבתי ואמרתי, מעל דפי העיתון ומחוצה לו.

''הדברים נכתבו ונאמרו תוך הבנה מלאה של השלכותיהם האפשריות. ההשלמה עם המחיר נעשתה מראש. כי המחיר שמשלמים על אמירת האמת הוא כאין וכאפס מול המחיר שמשלמים על השתקתה.
המחיר הקטן פשוט מגיע מהר יותר'', הוסיפה.

העורך הראשי של ''ידיעות אחרונות'', נטע ליבנה, התייחס להפסקת עבודתה של אלמוג והבהיר שאין קשר לעמדותיה השמאלניות: ''הטור של מיקה אלמוג לא ירד בגלל 'השתקה פוליטית', זו טענה שנשמעת מצויין ברשתות החברתיות אבל אין קשר בינה לבין המציאות. הטור יורד כחלק ממהלך של רענון כולל שעובר 7 ימים. מאז שאני עורך העיתון הוא הודפס בדיוק כפי שכתבה אותו.

''במקרה אחד טור שהקדישה ל'יום הזיכרון הפלסטיני' הועבר על ידי למדור הדעות וראה אור שם. זו לא השתקה. זו עריכה. זה ההבדל בין עיתון לעמוד פייסבוק או טוויטר פרטי של מישהו. ב'ידיעות אחרונות' כתבו, כותבים כעת ויכתבו גם בעתיד בעלי טור, פרשנים ופובליציסטים מכל קצוות הקשת הפוליטית. חג שמח'', כך ליבנה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו