"לא מתכנן להקשיב לצו המנהלי"

נריה זארוג אשר הורחק על-ידי אלוף פיקוד המרכז בצו הרחקה מנהלי מביתו ביצהר, אינו עוזב את ביתו ולא מציית לצו.

ערוץ 7 , י"ד בתשרי תש"פ

"לא מתכנן להקשיב לצו המנהלי"-ערוץ 7
זארוג בונה סוכה
צילום: צבי סוכות

נריה זארוג, תושב גבעת "קומי אורי" (הכיפה הסרוגה) ביישוב יצהר, לא מתכוון לציית לצו המנהלי שמרחיק אותו מביתו.

בסרטון שמפרסם זארוג ערב חג הסוכות, הוא מצהיר כי הוא נשאר ביצהר ולא מתכוון לציית לצו ההרחקה: "יצאנו עכשיו ממכירת ארבעת המינים ביישוב יצהר, כמו שאמרנו, אנחנו לא מתכוונים להקשיב לצו הזה, אנחנו מתכוונים להישאר פה עם ה' יתברך, עם המצוות ועם ארץ ישראל. חג שמח לכולם", אומר זארוג בסרטון.

ארגון חוננו שמסייע לזארוג תקף את מתן הצו: "הצו שניתן לנריה זארוג הוא חרפה משפטית ומוסרית. השב"כ וצה"ל מנצלים כלים מנדטוריים כדי להתעמר ביהודים אוהבי הארץ על לא עוול בכפם. בלי דין ובלי דיין. אנו מקווים שתכלה שנה וקללותיה ומקבלי ההחלטות ישימו סוף לשערורייה המתמשכת הזו".

גורם ביטחוני אמר לערוץ 7: ''מדובר בפעיל קיצוני, אלים ומוכר לכוחות הביטחון, אשר הורחק בגין פעילות עדכנית אלימה נגד פלסטינים וכוחות ביטחון. צווי הרחקה מנהליים הם כלי שגופי הביטחון משתמשים בו במסורה, והוא נתון לפיקוח וביקורת שיפוטית.

''צווי ההגבלה ניתנים לפעילים אלימים ומסוכנים וזאת כדי למנוע מהם לבצע פעולות שיביאו לפגיעה בביטחון המקום והאזור. נזכיר כי מתחילת השנה בוצעו ע"י פעילים קיצוניים 25 אירועי תג מחיר ומעל 140 אירועים אלימים, ביניהם עשרות אירועים אלימים נגד כוחות ביטחון", הוסיף הגורם.