הגן הלאומי עין חניה ייפתח בחול המועד

עיריית ירושלים ורשות הטבע והגנים יפתחו בימי חול המועד סוכות את הגן הלאומי עין חניה לביקורי מטיילים.

ערוץ 7 , י"ד בתשרי תש"פ

הגן הלאומי עין חניה ייפתח בחול המועד-ערוץ 7
אתר עין חניה
אסף פרץ, רשות העתיקות

עיריית ירושלים ורשות הטבע והגנים יפתחו במהלך ימי חול המועד סוכות את הגן הלאומי עין חניה שבירושלים לביקורי מטיילים.

עין חניה הוא מעיין מעל אפיק נחל רפאים, למרגלות הכפר אל-וולג'ה ורכס הר גילה, בגבול שטח השיפוט של ירושלים.

הפתיחה הזמנית מתאפשרת הודות למאמץ מיוחד של רשות הטבע והגנים, עיריית ירושלים, המשרד לירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ובהתאם להנחיות האבטחה של משטרת ישראל.

לרגל פתיחת האתר בחול המועד סוכות הכינה רשות הטבע והגנים את האתר למבקרים, הוזרמו מים לבריכות וניתן יהיה לבקר גם בנקבת המעיין. במקום הוסדרו שירותים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: ''התושבים פנו - התייחסנו, טיפלנו, הצלחנו. 'עין חניה' יפתח ביום שלישי לציבור הרחב, לאחר מהלך משותף שהובלנו עם כל הגורמים הרלוונטים. זכיית חמדה אשר הפכה ליעד למבקרים רבים וחובבי טבע. מצוות העלייה לירושלים בחג הסוכות היא מסורת ארוכת שנים, ואני מקדם בברכה את כל העולים אלינו לרגל ומזמין את כולם להנות ממגוון הפעילויות העצום שמציעה בירתנו ירושלים, ובכלל זה 'סוכה בכיכר' וצעדת ירושלים. אני מאחל לכולם חג שמח ומועדים לשמחה''.

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, אמר ''אני מברך על האישור שניתן ממפקד מחוז ירושלים לפתיחת האתר בסוכות לאחר מאמצים ארוכים השר זאב אלקין ושל מנכ"ל משרד ירושלים מר מרדכי בניטה וראש העיר ירושלים משה ליאון.

''האתר הזה הוא מהיפים בארץ ואין לי ספק שיהפוך לאבן שואבת למבקרים רבים מכל האוכלוסיות. אני מבקש מכל מי שמגיע לשמור על שרידי המורשת שבמקום, על בטיחות בזמן רחצה ועל הניקיון. מאחל לכולנו חג סוכות שמח", הוסיף גולדשטיין.

האתר יהיה פתוח בימים שלישי עד חמישי, 15-17 באוקטובר, בין השעות 8:00-17:00. הכניסה ללא תשלום. יש להישמע לצוותי הפיקוח והאבטחה באתר ומחוצה לו.