צלילה
צלילה צילום: ISTOCK

אם אתם חובבי צלילה, אוהבים טבע וחופש ורוצים לשלב ביקור בעולם העשיר שמתחת למים עם נופים מדהימים ושייט ביעדי הצלילה המטריפים ביותר בעולם – נמצא השילוב המושלם עבורכם! הכירו את הטרנד שכובש צוללנים בכל העולם: ספארי צלילה.

מהו ספארי צלילה?

הפלגות וספארי צלילה החלו כמו הרבה טרנדים אחרים, כתוצאה מביקוש הולך וגובר בקרב צוללנים. כל מי שעבר קורס צלילה יוכל וודאי להזדהות – המים קוראים לכם, אתם לא יכולים לחכות לחקור את המסתרים שבמעמקי הים ולגלות את העולמות העשירים החבויים בהם, אבל מתקשים לאתר את אתרי הצלילה ברחבי העולם לגמרי בעצמכם ולהתארגן לקראת הנסיעה.

כך בדיוק נולד השילוב המושלם בין צלילה לטיול, הכולל - הפלגה באונייה ההופכת לבית ומשמשת כנקודת יציאה נוחה לאתרי הצלילה השונים, לבין "ספארי" – מפגש מרוכז עם טופוגרפיה ימית מדהימה ובעלי חיים ימיים מגוונים בסביבתם הטבעית.

חברים לצלילה

האוניות הייעודיות יפגישו אתכם לא רק עם הסביבה הימית העשירה במקום, אלא גם עם צוללנים נוספים בעלי תחומי עניין דומים לשלכם. יחד תוכלו לצאת לטיולי צלילה, להחליף חוויות בסוף יום ארוך ואם תהיו ברי מזל, אפילו למצוא חברים לכל החיים איתם תוכלו לצאת לטיולי צלילה נוספים בעתיד.

לא אוהבים לישון בים?

אם אתם מעדיפים לצאת לטיולי הצלילה מהיבשה ולא להתגורר באונייה במהלך הטיול, דעו כי יש לא מעט טיולי צלילה מבוססי ריזורט, המשלבים בין מלון למועדון צלילה. המלונות הללו הם מלונות ייעודיים לצוללנים, כך שהם מפעילים מערך הפלגות בסירות קטנות שייקחו אתכם במהירות אל אתרי הצלילה הפופולריים בסביבה ויאספו אתכם בתום הצלילה.

מדוע מומלץ להיעזר בחברה מקצועית?

טיול צלילה איכותי דורש תכנון מוקדם, היכרות עם יעדי הצלילה השונים וידע מעמיק בתחום. מומחי תיירות בתחום הצלילה יידעו לבנות עבורכם את הטיול המתאים ביותר לצרכים שלכם – על פי הרכב המשתתפים, הניסיון שצברתם, תחומי העניין שלכם, תקציב, סוג הצלילה, הזמן העומד לרשותכם ואתרים מעניינים בקרבת מקום.

חברה מקצועית תוכל להתאים עבורכם את הטיול, כמו גם לספק לכם חומר הדרכה נלווה ואפילו מדריכים מטעמה, שיחכו לכם ביעד וילוו אתכם לאורך הטיול.

המסלולים הפופולריים

  • איי גלפאגוס – ספארי צלילה באיי גלאפגוס יפגיש אתכם עם הטבע התת ימי במלוא הדרו, בשיא האקסטרים. קבוצת האיים באוקיינוס השקט טומנת בחובה צלילה בין יונקים ימיים, צמחים מופלאים ומי טורקיז צלולים. מומלץ במיוחד לצוללנים מנוסים, שאינם חוששים מתנאי צלילה מאתגרים.
  • איי פלאו – מדינת איים באוקיינוס השקט הנחשבת לאחד מהיעדים החלומיים והמרתקים ביותר לחופשת צלילה. באתרי הצלילה השונים תמצאו אינספור בעלי חיים ימיים, כרישים, שוניות אלמוגים יפיפיות וכדי לתרום לקסם – גם ספינות טרופות.
  • האיים המלדיביים – להקות דגים צבעוניות, שוניות אלמוגים, שפע של כרישים וצמחייה מפוארת – זה רק חלק ממה שיחכה לכם מתחת לפני המים באתרי הצלילה השונים באיים המלדיביים. כשתעלו אל היבשה, תוכלו ליהנות מאחד היעדים הפופולריים ביותר בעולם, ריזורטים מפנקים ואווירה אקזוטית מופלאה.
  • סיני – אם אתם מעדיפים את ספארי הצלילה שלכם קרוב אבל לא רוצים להתפשר על העושר שתפגשו מתחת למים, חצי האי סיני הוא יעד מושלם עבורכם. היעד הקרוב לישראל מושך אליו בשנים האחרונות אינספור מטיילים ישראלים, המגיעים לרבוץ בחופים היפים ולצלול במעמקי הים, בין שוניות אלמוגים יפהפיות ולהקות דגים עצומות.
  • האיים הסרוניים (יוון) – האיים הסרוניים ביוון נחשבים לקבוצת איים חלומית במיוחד, המשמרת את הקסם היווני המסורתי. מתחת לפני המים יחכו לכם מיטב אתרי הצלילה של הים האגאי. השייט כולל גם ביקור באתרים ההיסטוריים המובילים של יוון.